Reklama

Wmurują kamień pod inwestycję za ponad 10 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Wmurują kamień pod inwestycję za ponad 10 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Gołuchów. Kościelna Wieś. W poniedziałek odbędzie się oficjalnie wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej w Kościelnej Wsi. W „kapsule czasu” znajdzie się m.in. nasza gazeta - „Życie Pleszewa”. A potężna inwestycja - za ok. 10,4 mln zł - powinna zostać ukończona w przyszłym roku.

 

Przypomnijmy: o planowanej inwestycji w Kościelnej Wsi pisaliśmy już kilkakrotnie na naszych łamach. W sierpniu rozstrzygnięto przetarg, do którego zgłosiły się w sumie trzy przedsiębiorstwa. Ostatecznie wygrała firma „Antczak” z Kalisza, która zaproponowała najmniejszą cenę: 10 mln 397 tys. zł.

- To i tak nieco więcej niż zakładaliśmy, jednak po dyskusji z radnymi uznaliśmy, że będziemy realizować tę inwestycję - mówił wówczas w rozmowie z „Życiem Pleszewa” wójt gminy Gołuchów, Marek Zdunek.

Planowana inwestycja - która wcześniej wzbudzała spore emocje podczas sesji rady gminy - także te negatywne, związane z kosztami - cieszy jednak samych mieszkańców wsi. Nowy budynek pozwoli nie tylko na organizację większej ilości zajęć i rozgrywek sportowych (powstanie tu m.in. nowe boisko do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz nowa siłownia), ale także doposaży szkołę w dodatkowe pomieszczenia - poza budową hali powstaną bowiem też nowoczesne sale do zajęć przyrodniczych, biologicznych, chemicznych, fizycznych, językowych, kółek zainteresowań oraz gabinety wspierające rozwój uczniów – logopedyczne i terapii sensorycznej.

Prace przy budowie trwają od końca sierpnia, jednak za tydzień, 4 grudnia, planowane jest oficjalnie wmurowanie tutaj kamienia węgielnego. Umieszczona zostanie tam także mała „kapsuła czasu” w której znajdzie się m.in. nasza gazeta.

- Uroczystość zaplanowana została na godz. 14.00. Zostanie podzielona na kilka części, poza poświęceniem i wmurowaniem kamienia węgielnego na placu budowy odbędzie się również część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi - informuje dyrektor placówki Katarzyna Laskander.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE