Na widowni zasiadła nie tylko społeczność I LO, ale także zaproszeni goście - uczniowie z innych szkół oraz dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak.
- Dzisiaj zobaczycie spektakl, którego podstawą jest utwór napisany 200 lat temu. Mimo to poruszana w nim tematyka jest nadal aktualna - mówiła dyrektor liceum Lilla Deleszkiewicz.
Uczniowie z klas II c, I ej, I d i I dj, jako „Teatr Umyślnie Straconej Szansy”, zaprezentowali adaptację utworu komedio-dramatycznego Aleksandra Fredry - „Śluby panieńskie”. Swojej sztuce nadali nazwę - „Nienawiść mężczyzn”. Zgodnie z pierwowzorem - pokazali historię dwóch młodych panien - Anieli i Klary, które postanowiły, że nigdy nie wyjdą za mąż. Publiczność obejrzała opowieść o zakochaniach, odrzucanych zalotach oraz knutej intrydze.
Młodzi, debiutujący aktorzy nagrodzeni zostali głośnymi brawami. Gratulowano też reżyserkom - polonistce Łucji Banaś-Kasperskiej i uczennicy Darii Druciarek.
- Pracuję w szkole 36 lat i od zawsze robiłam takie spektakle teatralne. Teraz postanowiliśmy powrócić po pandemii. Wielu uczniów w naszej szkole ma potencjał aktorski. Młodzież już pyta, czy przygotujemy coś w przyszłym roku - mówi „Życiu Pleszewa” Łucja Banaś-Kasperska.
- Nad tą adaptacją pracowaliśmy dosyć ciężko. Uczniowie wiele się nauczyli. Dużo zawdzięczam Darii Druciarek, która wtedy, kiedy miałam lekcje - ćwiczyła z aktorami - opowiada o pracy nas spektaklem polonistka.
Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano też dzisiaj dla uczniów piknik na szkolnym boisku. Warto dodać, że wiele działo się w placówce również wcześniej - 1 czerwca. Wtedy młodzież przyszła do szkoły przebrana za ulubione postacie z bajek.
ZOBACZ WIDEO ZE SPEKTAKLU
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.