Reklama

Zamieszkali wśród tureckich rodzin

Opublikowano:
Autor:

Zamieszkali wśród tureckich rodzin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie wybrali się na egzotyczną wycieczkę do Turcji. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Erasmus”, który realizowany jest w placówce od 2016 roku.

Wspólnie z pleszewskim ZPS współpracują szkoły z Niemiec, Czech i właśnie Turcji. W ciągu ostatnich 14 miesięcy polska delegacja, złożona z czterech nauczycieli i czterech uczniów, odwiedziła już wszystkich partnerów.

Ostatnia podróż odbyła się do przyjaciół ze szkoły İnönü İlkokulu, znajdującej się w słonecznej Alanyi, czyli popularnym regionie turystycznym na Riwierze Tureckiej. Inicjatorką i koordynatorką całości jest nauczycielka języka niemieckiego - Izabela Ciszewska.

Gospodarze przyjęli polską, czeską i niemiecką delegację niezwykle ciepło i zorganizowali im pełen wrażeń program. Istotnymi punktami programu, były elementy związane z poznaniem obcej kultury od środka. Uczniowie wieczory i noce spędzali więc u tureckich rodzin, poznając dokładnie rytm dnia i obyczaje panujące w tamtejszych gospodarstwach domowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE