Reklama

Zdrożeje odbiór śmieci z posesji w gminie Gołuchów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zdrożeje odbiór śmieci z posesji w gminie Gołuchów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne. Zdrożeje odbiór śmieci z posesji w gminie Gołuchów. Od stycznia wchodzi w życie prawie 9% podwyżka.

Wójt tłumaczy, że koszty funkcjonowania całego sytemu rosną w takim tempie, że nie było innego wyjścia.

- Wzrost opłat w ZZG Orli Staw – gdzie odstawiamy odpady - powoduje, że byłem zmuszony zaproponować podwyżkę stawki za odbiór śmieci – mówi wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. Zamiast 23 zł od osoby na miesiąc trzeba będzie zapłacić 25 zł. 

23 zł za osobę miesięcznie – tyle mieszkańcy gminy Gołuchów płacą za odbiór śmieci z posesji. Stawka została ustalona w sierpniu ubiegłego roku.

Jest to jedna z najtrudniejszych uchwał, niestety takie też musimy podejmować – nie krył wówczas wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. Tłumaczył, iż koszty funkcjonowania systemu rosną w takim tempie, że podwyżki zwyczajnie nie da się uniknąć. 

Teraz mieszkańcy znowu będą musieli głębiej sięgnąć do portfeli.

– Wzrost opłat w ZZG Orli Staw – gdzie odstawiamy odpady - powoduje, że byłem zmuszony zaproponować podwyżkę stawki za odbiór śmieci – mówi wójt Marek Zdunek.

Z wyliczeń urzędników wynikało, że aby system się zbilansował podwyżka musiałaby oscylować w granicach 3 zł.

– Zaproponowałem radnym, aby podwyżka wyniosła 2 zł od osoby z zachowaniem ulgi w wysokości 3 zł dla tych, którzy posiadają kompostownik – tłumaczy Zdunek.

Po burzliwych dyskusjach na komisjach radni przystali na 2-złotową podwyżkę.

– Podczas prac komisji radni zaproponowali, aby zwiększyć kwotę zwolnienia za posiadanie kompostownika z 3 do 4 zł. I właśnie taka propozycja został zapisana w projekcie uchwały  – mówi wójt.

Radni nie byli jednomyślni, ale ostatecznie przegłosowano zmiany. Oznacza to, że  od stycznia 2022 roku miesięczna opłata za odbiór śmieci od mieszkańca z nieruchomości zamieszkałej wyniesie 25 zł. To ok. 9% więcej niż dotychczas. Ci, którzy segregują śmieci w sposób nieprawidłowy zapłacą zamiast 70 zł. Natomiast ulga w opłatach dla posiadaczy kompostowników wyniesie nie 3 - a 4 zł  miesięcznie od mieszkańca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy