Reklama

Zmarł Edward Horoszkiewicz, lekarz, radny, poseł dyrektor szpitala...

Opublikowano:
Autor:

Zmarł Edward Horoszkiewicz, lekarz, radny, poseł dyrektor szpitala... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dotarła do nas smutna wiadomość...Wczoraj zmarł Edward Horoszkiewicz, lekarz, były radny sejmiku wojewódzkiego, powiatu pleszewskiego, poseł na Sejm X kadencji. A także autor wielu książek. Przede wszystkim, kochający mąż, ojciec i dziadek. Dobry człowiek...

Edward Horoszkiewicz miał 79 lat. Urodził się 6 grudnia 1938 roku w Balarce na Wołyniu. Ukończył szkołę felczerską, a następnie Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu (dyplom w 1968 r.) a w 1971 r. uzyskał specjalizację z zakresu ginekologii i położnictwa. Przez 22 lata kierował Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pleszewie i miejscowym szpitalem, który za jego dyrekcji zyskał nową siedzibę przy ul. Poznańskiej 125a. 
Był posłem sejmu X kadencji, zasiadając w komisjach zdrowia oraz regulaminowej i spraw poselskich. W latach 1998-2002 był radnym sejmiku wojewódzkiego, a w latach 2002-2006 radnym powiatu pleszewskiego.
Napisał kilka książek. Najbardziej znane, to „Zamordowane dzieciństwo” - ukazująca rodzinny i osobisty dramat wynikły ze zbrodni ukraińskich nacjonalistów i „Byłem posłem sejmu kontraktowego” - odsłaniająca kulisy parlamentu. (żrodło fb Krzysztof Pierzchlewski).

Razem z "Życiem Pleszewa" Edward Horoszkiewicz wydał także książkę "Od pijawek do dializy - z kart historii pleszeskiej medycyny". Był to rok 2013. Udzielił nam też wywiadu, w którym opowiedział historię swojego dzieciństwa...

Dziękujemy i żegnamy wspaniałego człowieka. 

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę 23 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. św. Floriana w Pleszewie. Po niej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Poznańskiej w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE