To była akcja na szeroką skalę. Od 7 do 11 sierpnia na terenie powiatu pleszewskiego policjanci wylegitymowali łącznie 226 osób i skontrolowali 109 pojazdów.
- Pleszewscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "STOP NARKOTYKOM". Zatrzymali trzy osoby, z czego dwie usłyszały zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - precyzuje Monika Kołaska z pleszewskiej policji.
Na placu zabaw pleszewscy kryminalni zatrzymali nastolatków. Znaleźli narkotyki
Do zatrzymania nastolatków doszło w środę, 7 sierpnia, na placu zabaw przy ulicy Wierzbowej w Pleszewie. Kryminalni zauważyli tam trzy młode osoby. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Pleszewa w wieku 15,17 i 18 lat.W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ujawnili marihuanę, którą posiadało dwóch z nich: 15- i 18-latek.
- 15-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Z uwagi na wiek, zajmie się nim sąd rodzinny. Natomiast 18-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał - dodaje Monika Kołaska.
"STOP NARKOTYKOM" - akcja policji także w Pleszewie
STOP NARKOTYKOM to akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca szkodliwości zażywania środków odurzających. Chodzi o to, by dotrzeć do jak największego kręgu odbiorców, zwłaszcza osób młodych, i uświadomić im, jak ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia są narkotyki.
- Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki - a te stają się coraz bardziej toksyczne i… game over - nie ma drugiego życia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany - podkreślają funkcjonariusze.
Młodzi ludzie, w poszukiwaniu nowych doznań, lepszej zabawy, chęci oderwania się od problemów codzienności, a czasami ze zwykłej ciekawości jak to będzie, chętnie zaczynają eksperymentować ze środkami odurzającymi. Sprzyjać temu z pewnością mogą trwające wakacje - czas nie tylko beztroskiego odpoczynku, ale także poznawania nowych miejsc i zawierania kolejnych znajomości.
- Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna eksperymentować z narkotykami prędzej czy później zacznie być uzależniony. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy ktoś ma słabą, czy silną wolę, wziął raz czy dziesięć razy - tu jedyne znaczenie ma to, że zaczęło się brać - zaznaczają funkcjonariusze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.