Las Kuczków zbity przez lidera - Zdjęcie główne
Zobacz
34
zdjęć

Sport W Kuczkowie do niespodzianki nie doszło. Las nie dał rady LKS-owi Jankowy 1968, gładko przegrywając 0:4.

Gracze Lasu Kuczków nie powinni mieć do nikogo pretensji, gdyby mecz z liderem „okręgówki” przegrali znacznie wyżej. Zespół trenera Przemysława Zająca dominował od pierwszej do ostatniej minuty, stwarzając sobie mnóstwo bramkowych sytuacji. Od wyższej porażki uchronił kuczkowską drużynę Oskar Pawłowski. Bramkarz Lasu w pięknym stylu wybronił uderzenia Filipa Składniewicza, Kacpra Świątka i Daniela Armatysa, wygrał też w sytuacji „jeden na jeden” z Gracjanem Słupiankiem. Owszem, zawalił czwartego gola, ale generalnie występ na plus. Kilka razy „pomogli” mu rywale, fatalnie pudłując. Cztery bramki jednak strzelili.

Worek z bramkami otworzył się już w 10’ po dośrodkowaniu Daniela Armatysa i strzale Vadyma Tarnavskiego. Jeszcze przed przerwą Remigiusz Hojka zdobył z rzutu karnego gola na 2:0. „Jedenastka” była następstwem faulu Tobiasza Reimanna na Piotrze Stempinie. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył głową Piotr Stempin, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Armatysa. Wynik meczu ustalił z rzutu karnego wspomniany Daniel Armatys. Chwilę wcześniej Oskar Pawłowski „wypluł” piłkę, a próbując naprawić błąd sfaulował Piotra Stempina.

Las mimo wszystko zawiódł swoich kibiców. W pierwszej połowie pozostawiony na desancie Dominik Foterek niewiele mógł w pojedynkę wskórać. Owszem, miał swoją okazję po „prezencie” od bramkarza Tobiasza Mosia, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Po przerwie dostał do pomocy Patryka Michnika, ale obraz gry w zasadzie się nie zmienił. Jedyny celny strzał Norberta Ceglarka to trochę za mało. Czwarta porażka z rzędu stała się faktem. Oby lepiej powiodło się w następną sobotę, gdy kuczkowianie podejmą niżej notowanego Sokoła Bralin.

LAS KUCZKÓW – LKS JANKOWY 1968 0:4 (0:2)

SKŁAD

Las Kuczków: Oskar Pawłowski, Jacek Muszalski (67’ Damian Kawecki), Tobiasz Reimann, Wojciech Kwieciński, Adrian Oleśków (46’ Patryk Kubczyk), Jakub Mucha (75’ Rafał Górny), Jakub Potaśniczak (46’ Patryk Michnik), Norbert Ceglarek, Krystian Bednarek (69’ Mateusz Przybylski), Jakub Walerowicz, Dominik Foterek (81’ Oskar Foterek)

0:1 – Vadym Tarnavskyi (10’)

0:2 – Remigiusz Hojka (29’ z karnego)

0:3 – Piotr Stempin (62’ głową)

0:4 – Daniel Armatys (70’ z karnego)