Pleszew. Koronawirus. Pleszewskie Centrum Medyczne. Szpital w Pleszewie. Czy w związku z trwającą epidemią koronawirusa szpital w Pleszewie przyjmuje pacjentów? Jak wygląda sytuacja w PCM? Czy szpital w Pleszewie jest całkowicie zamknięty?
W związku z trwającą pandemią koronawirusa inaczej funkcjonuje pleszewski szpital.
PLESZEW. KORONAWIRUS. JAK FUNKCJONUJE SZPITAL W PLESZEWIE?
W SOR utworzono obszar przeznaczony do oceny pacjentów pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Najpierw udzielany jest wywiad przez domofon. Jeśli pacjent mówi, że nie ma objawów wychodzi ratownik w maseczce, by podjąć całą procedurę, w innym przypadku - jeśli jest podejrzenie, że dana osoba jest zakażona, wzywana jest karetka, która wiezie daną osobę do szpitali jednoimiennych dedykowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.
- Celem takich działań jest odseparowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia od pozostałych pacjentów potrzebujących pomocy, by zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa - wyjaśnia starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.
PLESZEW. KORONAWIRUS. JAK WYGLĄDAJĄ PRZYJĘCIA PACJENTÓW W SZPITALU? CZY SZPITAL PRZYJMUJE PACJENTÓW?
Szpital funkcjonuje w trybie ratunkowym, tzn. udzielane są tylko tzw. świadczenia ratujące życie, które nie mogą czekać. Na przykład zawały, urazy, świadczenia onkologiczne czy porody.
Główne wejście jest zamknięte, podobnie wejścia dla postronnych. Do placówki można się dostać jedynie na wyraźne polecenie np. lekarza z poradni, który uznaje, że koniecznie jest zbadanie pacjenta na miejscu. Pozostałe porady są w miarę możliwości udzielane w trybie telefonicznym.
- Każda osoba, która wchodzi do środka jest badana termometrem i generalnie sprawdzana pod kątem ewentualnego zakażenia. Mimo takich działań nigdy nie będziemy mieć pewności czy dany pacjent nie jest nosicielem koronawirusa, gdyż część pacjentów przechodzi zakażenie bezobjawowo… - komentuje starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.