Reklama

Paczkomat® przyszłości – Appkomat InPost

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Paczkomat® przyszłości – Appkomat InPost - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Appkomaty to nowe urządzenia firmy InPost. Zużywające mniej energii, obsługiwane bezdotykowo, intuicyjne i użyteczne tak samo, jak starszy Paczkomat®. Postęp technologiczny nie zwalnia, a InPost wykorzystuje każdą możliwość na optymalizację swoich usług.

Czym jest Appkomat?

InPost to usługa, która nieustannie korzysta z dobrodziejstw rozwijającej się technologii. Dzięki temu korzystanie z automatu Paczkomat® jest coraz bardziej zautomatyzowane, prostsze, a także ekologiczne. InPost Appkomat to kolejny krok w rozwoju usługi Paczkomat®. Nowe urządzenia zostały pozbawione ekranów do wyświetlania, aby ograniczyć zużycie prądu. Jego obsługa odbywa się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji, która można wygodnie pobrać ze sklepu Play, AppStore i AppGallery.

Mniejsza ilość komponentów nie pozbawia automatu Paczkomat® żadnych możliwości. Appkomat może służyć do odbierania, wysyłania i nadawania przesyłek w jeszcze bardziej innowacyjny i ekologiczny sposób.

Jak obsługiwać usługę Appkomat?

Aby obsłużyć Appkomat, należy pobrać aplikacje InPost Mobile. Odbiór paczek wygląda dokładnie tak, jak w przypadku starszych automatów – na panelu trzeba wybrać, którą przesyłkę chce się odebrać, a następnie zeskanować jej kod QR lub użyć przycisku „otwórz zdalnie”.

Dotychczas nadawanie paczek było możliwe przez stronę internetową https://inpost.pl/wysylam, jednak teraz, to nie jedyna możliwość wysyłki paczki. Po uruchomieniu aplikacji, w jej dolnym pasku Menu należy wybrać ikonę „Nadaj”, a następnie postępować zgodnie z krokami procesu. Po wybraniu sposobu nadania przesyłki i jej dostarczenia, wielkości paczki oraz wprowadzeniu danych odbiorcy pozostaje opłacić całą usługę, udać się do Appkomatu InPost i przy pomocy wygenerowanego kodu zostawić paczkę w skrytce. Otwarcie można wykonać także za pomocą przycisku „otwórz skrytkę zdalnie”.

Appkomat Inpost jest niezawodny również wtedy, gdy jakaś przesyłka wymaga zwrotu. Proces rozpoczyna się od aplikacji InPost Mobile – w Menu głównym należy wybrać opcje „Zwróć”. W kolejnym oknie trzeba wyszukać sklep, do którego przesyłka ma zostać zwrócona, lub wybrać z listy paczkę, która ma być odesłana.

Następnie w aplikacji pojawi się formularz zwrotu do wypełnienia, a także dane do nadania przesyłki. Gdy zwrot będzie gotowy do wysyłki, pozostaje zanieść paczkę do dowolnego paczkomatu i postawić ja w jednej ze skrytek przy pomocy wygenerowanego kodu QR lub otworzenia zdalnego.

Jakie korzyści daje używanie aplikacji?

Poza przysługą dla środowiska Appkomat to świetne urządzenie, którego obsługa jest prosta i pozwala szybciej załatwić sprawy związane z obsługą paczek. Zdalne otwieranie skrytek pozwala na to, aby kilka osób załatwiło swoje sprawy w jednym czasie, niezależnie od dotykowego panelu – poszczególne skrytki mogą być otwierane zdalnie za pośrednictwem własnej aplikacji. Jest to także sposób na bezdotykową obsługę urządzenia, co ma związek z bezpieczeństwa i zdrowiem osób korzystających z usługi InPostu.

Dodatkowo wiele Appkomatow zostało wyposażonych w czujniki jakości powietrza, dzięki którym po zostawieniu przesyłki można sprawdzić, czy krótki spacer jest dobrym rozwiązaniem, czy może bardziej zaszkodzić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy