reklama

Pleszewskie historie okupacyjne wydane na pendrive. Gratka dla miłośników historii

Opublikowano:
Autor:

Pleszewskie historie okupacyjne wydane na pendrive. Gratka dla miłośników historii - Zdjęcie główne

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie Adam Staszak prezentuje pendrive, na którym znajdują się „Pleszewskie historie okupacyjne”

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

HistoriaMuzeum Regionalne w Pleszewie wydało na pendrive cykl pt. „Pleszewskie historie okupacyjne”. To opowieści – w formie wideo – dyrektora Adama Staszaka, które nagrywane były w ubiegłym roku – podczas pandemii. Teraz zostały zebrane w całość i pięknie wydane - możliwe do kupienia są bezpośrednio w muzeum.
reklama

Pleszewskie historie okupacyjne

„Pleszewskie historie okupacyjne” to cykl opowieści dyrektora Muzeum Regionalnego w Pleszewie – Adama Staszaka - o wydarzeniach z czasów II wojny światowej na terenie Ziemi Pleszewskiej.

– Ich produkcję i publikację na naszym profilu na Facebooku rozpoczęliśmy rok temu - w momencie, gdy z powodu pandemii muzeum, podobnie jak wiele innych instytucji, nie mogło być otwarte dla mieszkańców. Wyszliśmy więc z założenia, że to my wyjdziemy do ludzi – publikując wideo z historiami o tematyce z czasów okupacji niemieckiej w Pleszewie i okolicy – opowiada „Życiu Pleszewa” Adam Staszak.

Historie cieszyły się ogromną popularnością i spotkały się bardzo ciepłym odzewem od samych mieszkańców. Dlatego też postanowiono zebrać je w całość – i wydać na pendrive, który jest dostępny do kupienia bezpośrednio w Muzeum Regionalnym.

- Dzięki temu filmiki nie „przepadną” - można odtworzyć je w dowolnym momencie na swoim sprzęcie – mówi Adam Staszak.

Pleszewskie historie okupacyjne

Warto wspomnieć, że pendrive został wydany w bardzo ładnej oprawie – jest w specjalnym metalowym pudełku, na którym znaleźć można spis treści, a sam pendrive ma logo miasta. Może być więc doskonałym prezentem.

– Cykl opowieści okupacyjnych rozpoczynaliśmy rok temu od historii obozu karnego w Łaszewie. Na pendrive uporządkowaliśmy jednak chronologię – całość rozpoczyna się więc od historii zabójstwa doktora Bronisława Kołodziejczaka – mówi „Życiu Pleszewa” dyrektor muzeum.

Nakład wynosi 50 sztuk, jeden pendrive kosztuje 30 zł – do nabycia jest bezpośrednio w Muzeum Regionalnym (można go także zamówić – wystarczy skontaktować się z placówką np. przez e-mail: muzeum@pleszew.pl).

 

PLESZEWSKIE HISTORIE OKUPACYJNE:

  1. Zabójstwo doktora Bronisława Kołodziejczaka
  2. Niemiecka egzekucja pleszewian w Lasku Malińskim
  3. Obóz karny w Łaszewie 
  4. Historia Christiana von Jouanne'a
  5. Zrzut broni i lekarstw dla oddziałów AK w Tursku 
  6. Historia kpt. Brunona Nikoleiziga

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama