Reklama

Pleszew. Konkurs Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Nasze KGW zostały nagrodzone!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pleszew. Konkurs Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Nasze KGW zostały nagrodzone! - Zdjęcie główne

Konkurs Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Laureaci z powiatu pleszewskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Powiat pleszewski. Konkursy rękodzieła i kulinarny - zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą - cieszyły się popularnością także wśród KGW na naszym terenie. Teraz znamy już wyniki.

W okresie okołoświątecznym Wielkopolska Izba Rolnicza wspólnie z partnerem: Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych zaprosiła Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia prowadzące działalność na terenach wiejskich oraz osoby indywidualne zamieszkałe na terenach wiejskich, do udziału w konkursach związanych z bożonarodzeniowymi tradycjami.

Powiat pleszewski. Konkurs dla KGW

Pierwszy konkurs polegał na przygotowaniu tradycyjnych świątecznych wypieków lub dań związanych z regionem i przesłaniu zgłoszenia ze szczegółowym przepisem oraz dokumentacją multimedialną przedmiotu konkursowego (zdjęciem lub filmem). Celem konkursu kulinarnego była: prezentacja bogatych tradycji kulinarnych Wielkopolski, popularyzacja tradycyjnych potraw z wykorzystaniem lokalnych produktów spożywczych, aktywizacja mieszkańców Wielkopolski, a także wymiana przepisów i doświadczeń - przypomina Piotr Walkowski Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu. 

Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 35 podmiotów, zgłaszając łącznie 40 wypieków i potraw związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Powiat pleszewski. Konkurs dla KGW

Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Walkowski Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu, Beata Grelowska Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Poznaniu, Janina Pawełczyk Przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Śremie oraz Michał Pawliczuk Kierownik Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Rawiczu dokonali oceny nadesłanych zgłoszeń. Ocenie podlegała jakość wykonania wypieku lub potrawy i sposób prezentowanego dania, nawiązanie do bożonarodzeniowych tradycji kulinarnych regionu oraz użycie do przygotowania wypieku lub potrawy produktów lokalnych. Komisja Konkursowa ze względu na duży wkład pracy uczestników postanowiła nadać tytuł laureata wszystkim 35-ciom uczestnikom.

Z kolei przedmiotem Konkursu Rękodzieła było przygotowanie tradycyjnej ozdoby związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Komisja Konkursowa w tym samym składzie osobowym, oceniała czy wykonane ozdoby konkursowe były przygotowane w sposób tradycyjny oraz czy wykorzystano do ich przygotowania naturalne materiały.

Do konkursu rękodzielniczego zgłosiło się 37 podmiotów, zgłaszając łącznie 41 ozdób. W pierwszym etapie oceny Komisja Konkursowa oceniła czy zgłoszone ozdoby są zgodne z regulaminem konkursu. Do dalszego etapu zakwalifikowały się 34 zgłoszone prace zgłoszone przez 32 podmioty. Po wnikliwej weryfikacji wykonanych ozdób, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać tytuł laureata wszystkim 32-om uczestnikom, którzy zakwalifikowali się do etapu drugiego.

W konkursach uczestniczyli również przedstawiciele naszego powiatu. A byli to: KGW Bielawy, KGW Kuchary, KGW Tursko, Kółko Włościanek w Żegocinie oraz Stowarzyszenie "Akacja" ze Szkudły. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy