reklama
reklama

"Cantare" z Żegocina zaśpiewał na pielgrzymce chórów i orkiestr. Dyrygentka zachwyciła głosem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Chór "Cantare" z Żegocina wystąpił podczas koncertu muzyki sakralnej w ramach Pielgrzymki Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski.
reklama

Pielgrzymka została zorganizowana już po raz szósty przez Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim. Za każdym razem zespoły spotykają się w innym miejscu. Tym razem było to Sanktuarium Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus w Jankowie Zaleśnym.

Chóry spotkały się ponownie po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Możliwość spotkania i wspólnego śpiewania stanowiła szczególny powód do radości, co widać było wśród uczestników. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą św., którą sprawował proboszcz - ksiądz kanonik Jacek Piekielny. Później odbył się koncert muzyki sakralnej, podczas którego wystąpiło siedem zespołów. Oprócz Chóru "Cantare" z Żegocina zaprezentowały się również grupy z Odolanowa (orkiestra dęta i chór), Raszkowa, Zdun, Sulmierzyc i Jarocina.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi umieszczonych na plakacie nie dojechał chór z Pleszewa. Wszyscy wykonali wspólnie kilka pieśni podczas Eucharystii. Na rozpoczęcie przeglądu wykonali "Modlitwę o pokój", a na zakończenie piosenkę "Nie zastąpi Ciebie nikt" poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II, która została stworzona specjalnie na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Partie solowe w drugim z utworów wykonała Katarzyna Zawada, dyrygentka Chóru "Cantare"z Żegocina. Publiczność była pod wrażeniem jej głosu. 

Zarówno w czasie mszy św., jak i podczas koncertu pamiętano także o sytuacji na Ukrainie. Towarzystwo Śpiewacze w Odolanowie przygotowało na tę okazję hymn Ukrainy. Było to bardzo wzruszające szczególnie dla osób, które musiały uciekać przed wojną, a znalazły schronienie w Jankowie Zaleśnym.

Dwie Ukrainki - Galina i Antonina - przyjechały na koncert razem z Chórem Mieszanym im. K. T. Barwickiego z Jarocina. Był to dla nich tym bardziej wyjątkowy dzień, ponieważ w niedzielę (24 kwietnia) w Kościele prawosławnym obchodzona była Pascha. 

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama