Reklama

Żegocin. Chór Cantare wystąpił na uroczystości 125-lecia Izb Rolniczych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. chóru Cantare

Żegocin. Chór Cantare wystąpił na uroczystości 125-lecia Izb Rolniczych - Zdjęcie główne

Chór „Cantare” z Ośrodka Kultury w Żegocinie - pod dyrekcją Katarzyny Zawady - uświetnił mszę świętą w Archikatedrze Gnieźnieńskiej pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka - podczas uroczystości 125-lecia Izb Rolniczych i 25-lecia reaktywowania Wielkopolskiej Izby Rolniczej. | foto arch. chóru Cantare

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Chór „Cantare” z Ośrodka Kultury w Żegocinie - pod dyrekcją Katarzyny Zawady - uświetnił mszę świętą w Archikatedrze Gnieźnieńskiej pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka - podczas uroczystości 125-lecia Izb Rolniczych i 25-lecia reaktywowania Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Żegocin. Chór Cantare

Oprawa muzyczna mszy była dla żegocińskiego Chóru „Cantare” - powołanego i reaktywowanego przez Zofię Zawadę w 2005 roku - historycznym powrotem do tradycji chóralistyki w Żegocinie. Warto bowiem przypomnieć, że lata temu - w 1959 roku - żegociński chór brał udział w Konkursie Chórów Kościelnych pod dyrekcją Mariana Janiszewskiego w Katedrze w Gnieźnie.

Podczas ostatniej uroczystości chór wystąpił na zaproszenie Piotra Walkowskiego - Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, który był organizatorem całego przedsięwzięcia oraz wielu towarzyszącym tej uroczystości konkursów i wystaw, m.in. Wielkopolskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, który koordynowała i prowadziła Katarzyna Zawada. 

Żegocin. Chór Cantare

Chór Cantare uświetnił uroczystość otwarcia jubileuszów hymnem państwowym oraz hymnem Kółka Włościanek w Żegocinie, które powstało w 1907 r. i było jednocześnie pierwszym w Wielkopolsce założonym przez Teofilę Chłapowską dla zachowania polskości naszych ziem. To właśnie ono dało początek wielkiej organizacji gospodyń – włościanek w Wielkopolsce.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy