Reklama

Dożynki w Gołuchowie. Poznajcie starostów i asystentów

Opublikowano:
Autor:

Dożynki w Gołuchowie. Poznajcie starostów i asystentów  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dożynki gminne w Gołuchowie już w najbliższą niedzielę - 29 sierpnia.

Dożynkowa msza św. zostanie odprawiona w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kucharach, o godz. 12.00. W akcencie artystycznym po mszy świętej zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca „Żychlinioki” wraz z kapelą. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Jedlca, Kuchar, Macewa i Popówka.

Dożynki w Gołuchowie. Kim sa starostowie?

Starostą dożynek będzie pan Włodzimierz Walczak z Jedlca. Pan Włodzimierz ma 58 lat i od urodzenia mieszka w Jedlcu. Gospodarstwo rolne przejął po rodzicach. Wraz z żoną Małgorzatą prowadzi gospodarstwo o powierzchni 29 ha, w którym uprawiane są głównie zboża, kukurydza i ziemniaki. Posiada hodowlę krów mlecznych i bydła opasowego. Jest tatą czworga dorosłych dzieci, którzy chętnie pomagają w gospodarstwie. Ma również dwoje wnucząt. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną i na czytaniu czasopism rolniczych. 

Starościną dożynek będzie pani Lidia Melka z Kuchar. Pani Lidia ma 54 lata. Wraz z mężem Tadeuszem prowadzi średniej wielkości gospodarstwo rolne. Uprawiają zboża oraz warzywa: kapustę, kalafiory, brokuły i cebulę. Ma dwóch dorosłych synów. Jej pasją jest czytanie książek. Należy również do koła Gospodyń Wiejskich w Kucharach, w którym pełni funkcję w-ce przewodniczącej. 

 

Dożynki w Gołuchowie. Kim są asystenci?

Asystentem dożynek będzie pan Szymon Cholewa z Macewa. Pan Szymon ma 27 lat. Gospodarstwo rolne prowadzi wraz z żoną Magdaleną. Gospodarują na 11 ha własnych i 9 ha dzierżawionych. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i opasowego. Produkcję roślinną dopasowuje do potrzeb hodowli. Zajmuje się również uprawą ziemniaka jadalnego. Pan Szymon jest szczęśliwym tatą Jakuba. Interesuje się innowacyjnymi rozwiązaniami w rolnictwie. 

Asystentką dożynek będzie pani Paulina Jankowska z Popówka. Pani Paulina wspólnie z domownikami pomaga bratu w prowadzeniu gospodarstwa o powierzchni 15 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji warzyw gruntowych: ziemniaków, kapusty, cebuli. Pani Paulina każdą wolną chwilę spędza z rodziną i na zabawie ze swoją 2-letnią córeczką Mają.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy