Reklama

Gołuchów. Wystawa w Ośrodku Kultury Leśnej

Opublikowano: śr, 24 mar 2021 12:35
Autor: | Zdjęcie: Rafał Sorek

Gołuchów. Wystawa w Ośrodku Kultury Leśnej - Zdjęcie główne

Fragment wystaw w OKL w Gołuchowie | foto Rafał Sorek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wystawę pod znamiennym tytułem „O święcie lasu” można podziwiać w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Święto lasu ma blisko dziewięćdziesięcioletnią tradycję. Teraz w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie można – i to do 31 sierpnia – podziwiać wystawę „O święcie lasu”. 

– Zapraszamy - zachęca Alicja Antonowicz, kierownik działu edukacji i informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

Gołuchów. Ośrodek Kultury Leśnej. Wystawa

Ekspozycję tworzą głównie zbiory ośrodka, ale nie tylko. O istocie i idei corocznego wydarzenia opowiadają znajdujące się na niej archiwalia, plakaty, fotografie, publikacje, czasopisma, broszury oraz eksponaty dotyczące tegoż święta. Wiele z nich pochodzi z lat 30. i 40. XX w. 

– Dzięki współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych możemy prezentować zwiedzającym inicjatora święta - Leonarda Chociłowskiego, a także fotografię z obchodów pierwszego święta lasu w Warszawie. Na wystawie zobaczymy również prawdziwe perełki – rękopisy partytur kompozycji, które miały uświetniać to święto – „Hymn leśny” i „Hasło leśników” z lat 40.  XX w.  – wyjaśnia Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.  

Gołuchów. Ośrodek Kultury Leśnej. Film

Rarytasem na wystawie jest fragment filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Film Polski” o tytule „Dzień Lasu z 13 kwietnia 1949 r. z Jaworzna”. 

– Co ciekawe, w zbiorach fotograficznych OKL znajduje się zdjęcie będące kadrem z tego filmu i to właśnie dzięki niemu film został wypożyczony i umieszczony na wystawie – 

dodaje Joanna Kostka, autorka wystawy .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy