Reklama

Noc Muzeów 2023 w powiecie pleszewskim. Co się będzie działo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Noc Muzeów 2023 w powiecie pleszewskim. Co się będzie działo? - Zdjęcie główne

20 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Co będzie się działo w obiektach na Ziemi Pleszewskiej? | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 20 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Co będzie się działo w obiektach na Ziemi Pleszewskiej? Sprawdźcie.

Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów. W całej Polsce nie zabraknie w związku z tym licznych wydarzeń i atrakcji w instytucjach kultury.

Nie inaczej będzie w powiecie pleszewskim.

Co zaplanowano podczas Nocy Muzeów w powiecie pleszewskim?

Noc Muzeów w Dobrzycy 2023 - 20 maja

W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaplanowano na 20 maja liczne atrakcje dla miłośników historii i kultury. Tego dnia (a także nocy) bezpłatnie będzie można odwiedzić instytucję i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Oto, co przygotowano:

17.00 - 21.30 Pamiątka z Dobrzycy - warsztaty plastyczne dla dzieci 

Na najmłodszych odwiedzających czekają specjalne warsztaty plastyczne, na których każdy będzie mógł namalować własny obraz inspirowany muzealnymi zbiorami. Wykonaną pamiątkę będzie można zabrać ze sobą do domu.

17.30 - 18.00 oraz 21.00 - 21.30 Myśliwskie pasje ziemian - oprowadzanie

Od końca kwietnia we wnętrzach dobrzyckiego pałacu możemy podziwiać nową wystawę czasową o myśliwskich pasjach ziemian. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzić z jej twórcą - dr Stanisławem Borowiakiem. Historyk nie tylko opowie o licznych eksponatach, które możemy podziwiać w gablotach, ale także zdradzi, jak wyglądały kwerendy i co było inspiracją do realizacji projektu. Liczne anegdotki i ciekawostki - gwarantowane!

18.00 - 18.30 oraz 21.00 - 21.30 Opowieści przy dawnym stole - oprowadzanie

Od maja w muzeum można zwiedzać nową salę ekspozycyjną. Przygotowana przez pracowników jadalnia oczaruje każdego miłośnika kulinariów i nie tylko. Porcelanowa zastawa, srebrne sztućce czy stary magiel to tylko niektóre elementy, które można zobaczyć na ekspozycji. Podczas Nocy Muzeów, w wyznaczonych godzinach, przewodnik oprowadzi po nowo otwartej sali, wskazując jej najciekawsze elementy. Dodatkowo odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej biesiadowano w dworze ziemiańskim i jakie dania królowały na pałacowym stole.

20.00 - 21.00 O polskich lasach i ich mieszkańcach - spotkanie z leśnikiem

Na tegorocznej Nocy Muzeów gościć będzie leśnik z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. W nawiązaniu do prezentowanej wystawy czasowej w muzeum, gość opowie, jak współcześnie należy dbać o lasy i ich mieszkańców oraz udzieli odpowiedzi na nurtujących wszystkich pytanie - jak myślistwo wygląda dzisiaj?

18.30 - 22.30 Muzealna fotobudka - pocztówka z Dobrzycy

To już tradycja, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć się, chociaż przez chwilę, jak właściciel dobrzyckiej rezydencji. Będziemy mogli założyć cylinder hrabiego i na tle wnętrz pałacowych zrobić sobie zdjęcie. Fotograf w muzeum wydrukuje je w formie pocztówki. Możnaza pośrednictwem pałacowej poczty wysłać ją do bliskich, bądź zachować dla siebie na pamiątkę!

 

Noc Muzeów 2023 w OKL w Gołuchowie - 20 maja

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie także tradycyjnie zaprasza do wieczornego zwiedzania ekspozycji w Muzeum Leśnictwa. Wydarzenie zaplanowano na 20 maja.

Podczas tegorocznej edycji dostępne będą wystawy ze zbiorami przyrodniczymi i technicznymi, a także artystycznymi i historycznymi. W największej sali wystaw czasowych w Powozowni będzie można zobaczyć wystawę „Koń wiernym przyjacielem leśnika”.

Nie zabraknie też innych atrakcji,

  • Godz. 18.00, 20.00, 22.00 - koncert w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku u podnóża Mauzoleum, przy Oficynie,
  • Od 16.00 do 24.00 - archiwalny film o Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie z 1986 roku będzie odtwarzany w zapętleniu od godziny 16:00 do 24:00 w budynku Powozowni w Sali kolumnowej.
Ponadto wystawy muzealne będą dostępne 20 maja w godzinach od 16.00 do 24.00 - oczywiście z darmowym wstępem. 

Uwaga! 20 i 21 maja - muzeum będzie nieczynne w godzinach 10.00 - 16.00.

Noc Muzeów 2023 w Pleszewie - 20 maja

20 maja w Muzeum Regionalnym w Pleszewie zaplanowano dwa wydarzenia wystawę oraz koncert.

  • 19.30 otwarcie wystawy - ,,Tradycje Chóralistyki w Pleszewie"
  • 20.00 - koncert,,Przyjaciele Muzeum" Tomasz Raczkiewicz Maria Rutkowska, Marcin Walczak BIG BAND PO GODZINACH
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy