Reklama

Przedszkolaki zawładnęły sceną w Czerminie!

Opublikowano:
Autor:

Przedszkolaki zawładnęły sceną w Czerminie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Gmina Czermin. 30 maluchów z przedszkoli w Broniszewicach, Czerminie , Grabiu, Wieczynie i Żegocinie wzięło udział w XIX Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej, który odbył się na początku grudnia w ośrodku kultury w Czerminie.

 

Prezentacja piosenek odbywała się w dwóch kategoriach: 3-5 lat oraz 6-latków. W rolę św. Mikołaja tym razem wcielił się członek kabaretu „Nie z tej ziemi” - Mikołaj Łukomski.

- Zespół taneczno-wokalny Trzpioty na rozpoczęcie zaśpiewał festiwalową piosenkę, natomiast podczas przerwy zabawiał dzieci tańcem. W rolę konferansjera wcieliła się Alicja Mrozińska, która również zaprezentowała przed dziećmi swoje umiejętności wokalne, natomiast nad nagłośnieniem czuwał Piotr Prais - opisuje kierownik ośrodka kultury Renata Półtorak.

Jury w składzie : Angelika Śpitalniak - wokalistka, laureatka międzynarodowego festiwalu w Pradze oraz instruktorzy muzyczno-wokalni: Gerard Studziński i Krzysztof Półtorak wyróżniło w sumie 14 wykonawców.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali od św. Mikołaja dyplomy i prezenty. Angelika Śpitalniak zachęciła dzieci do rozwijania swoich umiejętności wokalnych wykonując dla nich piosenkę pt: „Modelka”, którą śpiewała będąc w ich wieku.

- Ośrodek Kultury w Czerminie dziękuje wszystkim uczestniczącym w przeglądzie dzieciom, ich rodzicom, opiekunom oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji przeglądu - zaznacza kierownik ośrodka w Czerminie.

I już teraz zaprasza na jubileuszowy XX przegląd, który odbędzie się w przyszłym roku.

LISTA WYRÓŻNIONYCH PRZEDSZKOLAKÓW:

Szymon Grygiel i Wiktoria Grygiel z Przedszkola w Grabiu;

Lena Walerowicz i Marta Owczarek z Przedszkola w Wieczynie;

Natalia Kłakulak z Przedszkola w Żegocinie;

Amelia Szmytkowska i Dariusz Grzeszczak z Przedszkola w Broniszewicach;

Agnieszka Grzegorczyk, Helena Szpitalniak, Alan Grohecki, Maja Barszczewska, Martyna Cichorek, Marysia Kaźmierczak i Anna Dorsz z Przedszkola w Czerminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE