Reklama

W Tomicach zorganizowano "Przystanek Majówka"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Tomicach odbył się I Przegląd Piosenki Biesiadnej Seniorów "Przystanek Majówka". Swoje umiejętności zaprezentowały cztery zespoły z powiatu pleszewskiego. Było mnóstwo uśmiechu, śpiewu i rozmów przy biesiadnym stole.

Początkowo miała to być po prostu biesiada i wspólna zabawa. Jednak organizatorzy doszli do wniosku, że to spotkanie będzie  doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku muzycznego zespołów i grup śpiewaczych. Tym samym zapoczątkowano nową tradycję w gminie organizując I Przegląd Piosenki Biesiadnej Seniorów „ Przystanek Majówka”.

Przed wejściem na salę Gminnego Centrum Kultury w Tomicach przybyłych gości witała Kapela Znad Prosny. Rozdawano też upominki w podziękowaniu za udział.

Przegląd piosenki rozpoczął się powitaniem zgromadzonych gości przez dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Judytę Podsadną oraz przedstawicielkę zespołu wokalnego Maki i Chabry, panią Jadwigę Sołtysiak.

Radość majowa w sercach seniorów w Tomicach

Skąd nazwa przeglądu „Przystanek Majówka”?

Przystanek kojarzy nam się z czasem odpoczynku, zatrzymania, rozmów z napotkanymi osobami. Majówka z kolei z zabawą, radością i energią. Ilekroć patrzę na zespół wokalny Maki i Chabry, to odnoszę wrażenie, że muzyka i śpiew sprawiają, że w sercach naszych Seniorów wciąż gości radość majowa, optymizm i pogoda ducha. Z każdym utworem ta radość się zwiększa, kwitnie na nowo i sprawia, że wiek przestaje mieć znaczenie – wyjaśniała źródło nazwy dyrektor Judyta Podsadna.

Zatrzymać czas i dobrze się bawić

Efekt, jaki chcieliśmy uzyskać organizując to spotkanie, to zatrzymanie czasu choćby na małą chwilę, wspólna zabawa, rozmowa, integracja i radość majowa. Zamierzony cel został osiągnięty. Świadczą o tym, z całą pewnością uśmiechy na twarzy Seniorów – mówiła z przekonaniem Judyta Podsadna.

Dyrektor podkreślała też, jak godna podziwu wśród seniorów jest nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów i biesiadowania.

4 zespoły na Przystanku Majówka w Tomicach 

W przeglądzie zaprezentowały swoje umiejętności cztery zespoły z powiatu pleszewskiego:

- Błękitne Modraczki z Dobrzycy,

- zespół działający przy Klubie Seniora w Czerminie,

- grupa Stawiszynianki ze Stawiszyna,

- zespół wokalny Maki i Chabry z Gizałek.

W dalszej części uroczystości Sekretarz Gminy Gizałki, Monika Błaszczyk wraz z dyrektor GCK, Judytą Podsadną wręczyły przedstawicielom poszczególnych zespołów podziękowania i pamiątkowe statuetki. Następnie rozpoczęła się biesiada i zabawa taneczna, do której przygrywała Kapela Znad Prosny.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania

Zespół wokalny Maki i Chabry zaprosił wszystkich zgromadzonych gości do wspólnego zaśpiewania piosenki „Niech żyją nam Seniorzy”. Do piosenki przygrywali muzycy z grupy Stawiszynianki wraz z prowadzącym zespół Maki i Chabry.

Na uroczystość przybył także wójt gminy Gizałki, Robert Łoza oraz przewodniczący rady gminy, Roman Rojewski. Na koniec wszyscy mogli skosztować pysznego torta. 

Ten czas z pewnością zintegrował wszystkich obecnych na sali seniorów. Było mnóstwo uśmiechu, wspólnego śpiewania i rozmów przy biesiadnym stole.

Organizatorami przeglądu byli wójt gminy Gizałki, Robert Łoza, Gminne Centrum Kultury i miejscowy zespół wokalny Maki i Chabry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy