Przyczynkiem do stworzenia tych warsztatów przez Fundację im. Julii Woykowskiej jest zadanie sobie prowokującego pytania o wymienienie nazwisk pięciu malarzy. Odpowiedź nie przysparza większych kłopotów.
- Natomiast wymienienie nazwisk pięciu malarek? A dziesięciu? No właśnie. Dlatego też warsztaty rozpoczynają się prezentacją postaci malarek, ich historii życiowej oraz dzieł i ich znaczenia. Panie poznały m.in. Fridę Kahlo, Tamarę Łempicką, Olgę Boznańską, Annę Bilińską-Bohdanowicz, Zofię Stryjeńską, Alice Neel, Agatę Bogacką czy Georgia O’Keeffe - opowiadają organizatorzy warsztatów, czyli pracownicy GCK Zamek w Gołuchowie.
Tegoroczne warsztaty nosiły podtytuł: „O kobietach, ciele i wielu pytaniach”. I temat kobiecego ciała zdecydowanie zdominował powstałe prace. Panie przystąpiły do wyboru dzieł, do przyglądania się im, analizowania, a wreszcie do prób zmierzenia się z nim przed własną sztalugą, podobraziem, z pędzlem w dłoni i farbami na paletce.
Warsztaty dedykowane były kobietom, ale nie zabrakło również męskiego pierwiastka. Uczestnicy wspólnie spędzili czas, a zarazem doświadczali czegoś nowego. Realizowali swoje pasje. Pracowali w skupieniu.
- Odkryciem muzycznym była również twórczość Hanny Rani – polskiej pianistki, kompozytorki i wokalistki, której koncert paryski towarzyszył nam podczas działań twórczych - relacjonują.
Podczas trzech dni działań twórczych powstało ponad 60 prac. Warsztaty prowadzone były przez Agatę Kominiak z Fundacji im. Julii Woykowskiej. Warsztaty odbyły się w szklarni Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gołuchów, Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki Uzależnień oraz Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.