Reklama

Wkrótce ruszy duży remont kina Hel w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 22 maj 2022 16:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Trwa przygotowywanie dokumentacji przetargowej na "przemeblowanie" kina Hel w Pleszewie. Inwestycja powinna być realizowana latem, zakończy się do jesieni. Co konkretnie jest w planach?

Przypomnijmy: kino Hel – od dłuższego czasu przechodzi duże zmiany. W poprzednich latach wymieniono już m.in. stary system kanalizacji, co pozwoliło zlikwidować nieprzyjemne zapachy, zajęto się zabezpieczeniem p.poż, ponadto odnowiono całkowicie wnętrze.

Nie zabrakło także inwestycji w pełną digitalizację - uruchomiono także cyfrową sprzedaż biletów. O wszystkim pisaliśmy  regularnie w „Życiu Pleszewa”. Teraz – przyszedł czas na ostatnie etapy zmian.

Remont kina Hel w Pleszewie - są pieniądze z programu "Kulisy Kultury"

W tym roku udało się pozyskać pieniądze z zewnątrz - na kolejne etapy remontów. Przypomnijmy: miasto pozyskało w kwietniu dofinansowanie od marszałka województwa wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy kultury” - w sumie chodzi aż o 90 tys. zł dotacji. Warto dodać, że w budżecie miasta na rok 2022  zapisano ponadto ok. pół miliona złotych - właśnie na prace w kinie Hel.

Co się zmieni w kinie Hel?

Jak zaznaczały już wcześniej władze Pleszewa, pieniądze zostaną przeznaczone na zapowidaną przebudowę holu.

- Zmieni się lokalizacja toalet, pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy obsługi widza. Samo wejście do kina będzie przeniesione na boczną stronę budynku. Całość ma kosztować ok. 440 tys. zł, co z kolei jest wstępem do drugiego etapu remontu –  stworzeniu kinowej kawiarni - komentuje Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

Według wstępnych założeń, część gastronomiczna będzie prowadzić zewnętrzny podmiot - jak zaznaczały władze Pleszewa w planie jest wydzierżawienie części gastronomicznej w kinie Hel podmiotowi prywatnemu.

Kiedy ruszy remont kina Hel?

Kiedy konkretnie może ruszyć remont kina Hel?

- Obecnie trwają prace związane z dokumentacją przetargową. Na początku startujemy z przebudową sanitariatów, na co pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Generalnie prace powinny zakończyć się do jesieni - mówi dziś "Życiu Pleszewa" Przemysław Marciniak, dyrektor Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Jak zaznacza dyrektor, generalnie organizacja prac remontowanych ma wyglądać tak, by nie wyłączać kina z użytkowania - poza planowaną przerwą wakacyjną - kiedy to przeprowadzane są wszelkie przeglądy i bieżące prace konserwacyjne. Wówczas kino jest nieczynne ok. dwa, trzy tygodnie.

- Poza tym postaramy się przeprowadzać prace tak, aby kino normalnie funkcjonowało, być może zorganizowana zostanie "polowa" kasa w głównym holu, pojawią się może jakieś parawany - mówi dyrektor.

Kino Hel będzie w przyszłości czynne siedem dni w tygodniu?

Warto zaznaczyć, że pleszewskie kino cieszy się sporym powodzeniem - posiada ok. 150 miejsc, ale rocznie korzysta z niego ok. 30 tys. widzów (dane sprzed pandemii).

Obecnie kino funkcjonuje cztery dni w tygodniu, jednak jak zaznaczał już wcześniej burmistrz Pleszewa, możliwe, że w przyszłości będzie czynne przez cały tydzień. 

– Chcielibyśmy, by kino było otwarte cały tydzień, a premiery miały miejsce zdecydowanie szybciej. Oczywiście wiem, że nigdy nie wygramy z multipleksami, ale możemy stworzyć u nas jeszcze lepsze warunki. A kawiarnia byłaby dodatkowym atutem – komentował już wcześniej burmistrz, Arkadiusz Ptak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy