reklama

Wyjątkowy koncert w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyjątkowy koncert w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaKoncert zespołu Accorinet Klezmer Band, który w większości tworzą muzycy na co dzień grający w Filharmonii Kaliskiej, odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wydarzenie wpisuje się w obchody 32. Europejskich Dni Dziedzictwa.
reklama

Wspaniali artyści, niezwykła muzyka, pełna sala publiczności i owacje na stojąco – tak w skrócie wyglądał koncert zespołu  Accorinet Klezmer Band w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

Koncert wpisał się w obchody 32. Europejskich Dni Dziedzictwa i jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego i historycznego Lasów Państwowych. W 100-lecie organizacji”, która w miniony czwartek 12 września została zorganizowana w OKL-u.


– Rok 2024 jest wyjątkowy – jubileuszowy. Obchodzimy 100-lecie Lasów Państwowych oraz 50 lat mecenatu Lasów Państwowych nad założeniem rezydencjalnym w Gołuchowie. Od pięciu dekad chronimy leśne dziedzictwo. Przekazujemy wiedzę historyczną na temat organizacji i funkcjonowania lasów, leśnej kultury oraz techniki i technologii. Prowadzimy szereg działań, dzięki którym przyszłe pokolenia nie zapomną o historyczno-kulturalnej wartości lasów. Tego typu przedsięwzięciami są właśnie dzisiejszy koncert.  – mówił Adam Kozyra, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, witając gości zebranych w Muzeum Leśnictwa – Powozowni.

reklama

Na scenie wystąpili: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Hieronim Bartczak – akordeon, Tobiasz Michna – kontrabas, Marek Maciejewski – klarnet. Artyści na co dzień grają w Filharmonii Kaliskiej, a z pasji do muzyki tworzą zespół z powodzeniem wykonujący nie tylko tradycyjną żydowską muzykę, ale także znane na całym świecie walce i tanga. W repertuarze, poza tymi najbardziej znanymi utworami, mają własne kompozycje, w których inspirują się historią i autentyczną melodią kantora kaliskiego z przełomu XIX i XX w.

Spotkanie poprowadził Witold Pelka.

Partnerami przedsięwzięcia są Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Leśne. Współorganizatorem Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

reklama

 

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama