Reklama

Chocz. Zmarł Jan Tyburski, znany organista

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GOK w Choczu

Chocz. Zmarł Jan Tyburski, znany organista - Zdjęcie główne

Jan Tyburski – nauczyciel, wychowawca a także instruktor zespołu ludowego „Choczanie” – odszedł w wieku 73 lat. Spoczął na cmentarzu w Choczu. | foto Archiwum GOK w Choczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Jan Tyburski – nauczyciel, wychowawca a także instruktor zespołu śpiewaczego „Choczanie” – odszedł w wieku 73 lat. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi.

Jan Tyburski urodził się 1 stycznia 1948 r. w Choczu. Tu też uczył się w szkole podstawowej. Natomiast edukację kontynuował później w Liceum Pedagogicznym i Studium Nauczycielskim w Kaliszu.

Jego pierwszym miejscem pracy była szkoła w Nowolipsku. Tam zaczynał karierę zawodową. Następnie pracował w placówce w Kuźni, gdzie poznał panią Elżbietę, swoją przyszłą żonę. Edukował też młodych ludzi w szkole w Choczu. Uczył matematyki i muzyki. Na emeryturę przeszedł w 1999 roku.

W jego życiu zawsze ważna była nie tylko oświata i wychowywanie młodych pokoleń, liczyła się też muzyka. Jan Tyburski grał na akordeonie i organach. W kaplicy w Kuźni był organistą, ale grał też w kościołach w Blizanowie i Lipe. 

O. Medard Hajdus, proboszcz parafii w Choczu mówi: Przez długi czas grał w Kuźni, a w razie potrzeby również w Choczu.

I co ważne – przez wiele lat – prowadził zespół śpiewaczy „Choczanie”.

– Zespół funkcjonował przy GOK w Choczu przez 15 lat. Instruktorem  muzycznym był właśnie pan Jan Tyburski – mówi Patrycja Woźniak-Konecka, dyrektor GOK. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy