Reklama

Reklama

Pleszew. Zmarł dyrektor szkoły przy ul. Poznańskiej

Opublikowano: pt, 13 sie 2021 16:00
Autor:

Pleszew. Zmarł dyrektor szkoły przy ul. Poznańskiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Aleksander Cieślewicz – wieloletni nauczyciel, wicedyrektor oraz dyrektor dawnego Zespołu Szkół Zawodowych w Pleszewie (obecnie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych przy Poznańskiej). – To był wspaniały nauczyciel – wspomina go jedna z byłych uczennic.

Reklama

Aleksander Cieślewicz pracę w szkole rozpoczął w roku 1959, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w ówczesnym Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Poznańskiej w Pleszewie.  Od 1973 roku pełnił funkcję wicedyrektora ZSZ nr 2, z kolei w sierpniu 2000 roku został powołany na dyrektora. Funkcję tę pełnił przez rok, następnie przeszedł na emeryturę. Aleksander Cieślewicz był osobą niezwykle zasłużoną.

Aleksander Cieślewicz - zasłużony

Za swoją działalność odznaczany był m.in. złotym krzyżem zasługi, nagrodą ministra oświaty i wychowania. Doceniano go także już po przejściu na „szkolną” emeryturę. W roku 2006 otrzymał bowiem statuetkę Hipolita – przyznawaną przez władze obecnego ZSUG dla przyjaciół szkoły. Był to swoisty wyraz wdzięczności za troskę o placówkę oraz podejmowanie inicjatyw, które służą promocji Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych. 

Ciepło wspominają Aleksandra Cieślewicza

Uczniowie pana Aleksandra i przyjaciele z pracy, wspominają go dziś jako niezwykle miłą i życzliwą osobę.

– Był życzliwy dla wszystkich – zarówno dla swoich uczniów, jak i koleżanek i kolegów – opisuje jeden z pedagogów.

Niezwykle ciepło mówią o nim byli uczniowie.

– Uczył mnie ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw – wspomina była uczennica – pani Karolina.

I opisuje go wprost.

- To był wspaniały nauczyciel. Przejmował się naszymi problemami. Zawsze można było do niego pójść z każdą sprawą - zaznacza.

Pogrzeb Aleksandra Cieślewicza odbędzie się w sobotę – 14 sierpnia. Msza żałobna zostanie odprawiona o 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, po której odbędzie się pochówek na cmentarzu przy Kaliskiej w Pleszewie.

Zdjęcie archiwalne, opublikowane na łamach "Życia Pleszewa" w roku 2000

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Uczeń liceum.

  Nauczyciel z powołania !!! Dzisiaj powiemy "starej daty" - ale właśnie to było prawdziwe nauczycielstwo. Miałem przyjemność pobierać naukę od Pana Aleksandra i była to dla mnie przyjemność :) Wiele dawał z siebie, zawsze pomocny, troskliwy. Czapki z głów !!!

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Magda

  Spoczywaj w pokoju wujku 😪🙏

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Renia

  Wielkie wspolczucie wspaniały dyrektor i nauczyciel żal w sercu