Aleksander Cieślewicz pracę w szkole rozpoczął w roku 1959, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w ówczesnym Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Poznańskiej w Pleszewie. Od 1973 roku pełnił funkcję wicedyrektora ZSZ nr 2, z kolei w sierpniu 2000 roku został powołany na dyrektora. Funkcję tę pełnił przez rok, następnie przeszedł na emeryturę. Aleksander Cieślewicz był osobą niezwykle zasłużoną.
Aleksander Cieślewicz - zasłużony
Za swoją działalność odznaczany był m.in. złotym krzyżem zasługi, nagrodą ministra oświaty i wychowania. Doceniano go także już po przejściu na „szkolną” emeryturę. W roku 2006 otrzymał bowiem statuetkę Hipolita – przyznawaną przez władze obecnego ZSUG dla przyjaciół szkoły. Był to swoisty wyraz wdzięczności za troskę o placówkę oraz podejmowanie inicjatyw, które służą promocji Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych.
Ciepło wspominają Aleksandra Cieślewicza
Uczniowie pana Aleksandra i przyjaciele z pracy, wspominają go dziś jako niezwykle miłą i życzliwą osobę.
– Był życzliwy dla wszystkich – zarówno dla swoich uczniów, jak i koleżanek i kolegów – opisuje jeden z pedagogów.
Niezwykle ciepło mówią o nim byli uczniowie.
– Uczył mnie ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw – wspomina była uczennica – pani Karolina.
I opisuje go wprost.
- To był wspaniały nauczyciel. Przejmował się naszymi problemami. Zawsze można było do niego pójść z każdą sprawą - zaznacza.
Pogrzeb Aleksandra Cieślewicza odbędzie się w sobotę – 14 sierpnia. Msza żałobna zostanie odprawiona o 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, po której odbędzie się pochówek na cmentarzu przy Kaliskiej w Pleszewie.
Zdjęcie archiwalne, opublikowane na łamach "Życia Pleszewa" w roku 2000
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.