reklama
reklama

Czy dom na wsi może być lepszy niż mieszkanie w centrum miasta?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Czy dom na wsi może być lepszy niż mieszkanie w centrum miasta? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Dom na wsi kusi możliwością rekreacji, atmosfery pikniku, często ogromną wszechstronnością aranżacji wnętrz. Ma jednak ograniczenia - mieszkanie w centrum nie daje takich możliwości, ale za to pozwala na lepsze korzystanie z codziennych atrakcji, jakie daje miasto. Które rozwiązanie jest lepsze i ciekawsze?
reklama

Wiele w tym kontekście zmieniła pandemia. Problemy, jakie przyniósł COVID-19 pokazał, że nadzwyczaj ważna jest przestrzeń w domu - np. do pracy zdalnej - oraz swojska przestrzeń ogrodowa, która daje dużą swobodę w razie ograniczeń.

Szczególnie dużo chaosu na rynku nieruchomości wprowadziła skłonność pracowników do pracy zdalnej. Realizacja poszczególnych zadań wcale nie musi oznaczać - szczególnie w razie pracy w biurze - wizyty stacjonarnej w gabinecie. Internet, konferencje zdalne, łatwość wymiany plików i danych - wszystko to sprawia, że dla każdej firmy można już pracować z dowolnej lokalizacji. Postrzeganie pracy przez pryzmat danych miejsc staje się myśleniem przestarzałym, niezgodnym z codziennymi realiami. W efekcie dom staje się nadzwyczaj ciekawym rozwiązaniem.

Nie oznacza to jednak, że mieszkanie w mieście jest gorsze. Zapewnia ono - w porównaniu do domu pod miastem - sporo atrakcyjnych korzyści. Warto zwrócić uwagę na odległości - mieszkanie w mieście jest zwykle blisko automatów paczkowych, szkół, sklepów, restauracji czy centrów rozrywki. Dodatkowo pozwala na wygodę - nie ma problemów takich, jak potrzeba odśnieżania domu czy inne prace remontowe. 

 

Czy w domu można mieć ten sam internet co w mieszkaniu?

Jeśli masz wątpliwości co jest lepsze - dom czy mieszkanie - spójrz na ten dylemat z innej perspektywy. Bardzo ważne stały się przyłącza - telewizja i internet. Jeśli dom jest na wsi, może być to wyzwanie.

Posiadając mieszkanie w centrum miasta - czy nawet na jego obrzeżach - można liczyć często na szybki internet światłowodowy. Na wsi zazwyczaj jest o to bardzo trudno. Mieszkańcy wybierają raczej internet mobilny LTE lub sieć z satelity. Podobne problemy związane są z kablówką: w mieście dostarczy ona pełen pakiet kanałów telewizyjnych. Na wsi mieszkańcy mogą liczyć tylko i wyłącznie na sygnał pochodzący bezprzewodowo - a to może bardzo ograniczać możliwości.  W porównaniu z tym, mieszkanie to niewątpliwie większe możliwości sięgania po multimedia. 

Jeśli spojrzeć na internet, operatorzy pod tym względem stopniowo zapewniają coraz lepsze możliwości na wsiach, ale ciągle trudno to porównywać z miastem. Światłowód, codzienność dużych miast, bywa zapewniany w mniejszych miejscowościach, ale raczej nie już poza nimi.

Rozważyć można wtedy internet mobilny. Sieć LTE można zamówić i dostarczyć w dwóch opcjach - na urządzenia mobilne karty dostosowanie do włączenia w routerze. To ciekawa opcja wobec bardzo szybkiego rozwoju internetu 5G. Jeśli będzie upowszechniony i rzeczywiście równie szybki jak internet stacjonarny, dojdzie do naturalnej cyfryzacji wsi.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama