Reklama

Kradzież, włamanie, zalanie? Ubezpiecz swój dom od tych i innych szkód!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały partnera

Kradzież, włamanie, zalanie? Ubezpiecz swój dom od tych i innych szkód! - Zdjęcie główne

foto materiały partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane W domu każdy może poczuć się swobodnie, dlatego tak bardzo lubimy wracać do swoich przysłowiowych czterech ścian. Na co dzień zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nasz dom, jednak warto mieć świadomość, że od przykrych następstw różnego rodzaju zdarzeń może nas uchronić odpowiednia polisa ubezpieczeniowa.

W domu każdy może poczuć się swobodnie, dlatego tak bardzo lubimy wracać do swoich przysłowiowych czterech ścian. Na co dzień zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nasz dom, jednak warto mieć świadomość, że od przykrych następstw różnego rodzaju zdarzeń może nas uchronić odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. 

Ubezpieczenie domu - co obejmuje?

Właściciele domów i mieszkań najczęściej obawiają się:

  • włamań i kradzieży,
  • zalania,
  • pożaru,
  • aktów wandalizmu.
To właśnie od tych zdarzeń najczęściej ubezpieczają oni swoje nieruchomości. W praktyce każdy ubezpieczyciel przedstawia nieco inne warunki, a więc proponuje swoim klientom inny zakres ochrony ubezpieczeniowej. W razie wystąpienia zdarzeń losowych, na skutek których mamy do czynienia ze szkodą, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie. Przykładem jest chociażby zalanie domu w wynik powodzi - po oszacowaniu strat możliwe jest wypłacenie kwoty, która pokryje koszty remontu. 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Klienci ubezpieczalni bardzo często zastanawiają się, ile właściwie kosztuje polisa, która zapewni odpowiednią ochronę domu? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem każda oferta zawiera inny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Im większa, tym wyższa będzie składka. Jej wysokość zależy również od:

  • rodzaju nieruchomości i potencjalnych czynników, które mogą wyrządzić szkodę,
  • wartości nieruchomości,
  • lokalizacja domu lub mieszkania,
  • posiadanych zabezpieczeń dodatkowych, na przykład drzwi antywłamaniowych.
Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy ubezpieczający płaci składkę jednorazowo, czy też w ratach. Bardziej opłacalne jest dokonanie jednorazowej opłaty - dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. To, gdzie ubezpieczyć dom (czytaj na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/), pozostaje w gestii samego zainteresowanego, bowiem obecnie na rynku działa wiele ubezpieczalni, które oferują tego rodzaju polisę. Warto porównać nie tylko jej cenę, ale również zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Wielu osobom wydaje się, że ubezpieczenie domu to jedynie dodatkowy koszt, którego wcale nie trzeba ponosić, aby czuć się bezpiecznie. Tymczasem warto mieć świadomość, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia, które przynosi nam realną szkodę materialną, będziemy musieli pokryć koszty związane z jej naprawą we własnym zakresie. Co prawda w niektórych przypadkach możemy wnieść sprawę do sądu i domagać się odszkodowania, jednak nie jest to możliwe na przykład w przypadku powodzi czy pożaru spowodowanego uderzeniem pioruna. Wybór dobrego ubezpieczenia gwarantuje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, a także wypłatę odszkodowania, dzięki któremu pokrycie strat nie będzie dla nas tak dotkliwe. Więcej na temat ubezpieczenia domu i pojęć z nim związanych można dowiedzieć się tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/wartosc-rynkowa-odtworzeniowa-i-rzeczywista-korepetycje-z-terminologii-ubezpieczen/31.html. Dobrze jest ubezpieczyć swój dom bez względu na to, ile lat temu został wybudowany czy kto dokładnie w nim mieszka. Dzięki dobrej polisie będziemy mogli czuć się swobodniej zarówno w czasie, gdy przebywamy w domu, jak i wtedy, gdy choćby na chwilę go opuszczamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy