Reklama

Dobre wiadomości dla przedsiębiorstw społecznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Dobre wiadomości dla przedsiębiorstw społecznych - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zobacz najnowsze wydanie biuletynu "Nasz Region", który porusza wiele istotnych kwestii dla naszego województwa.

Już w kwietniu ogłoszone zostaną pierwsze konkursy dotyczące ekonomii społecznej z nowej puli Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027. To dobra wiadomość dla setek przedsiębiorstw społecznych, które aktywnie działają w regionie. Jednym z nich jest Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum, która przy unijnym wsparciu prowadzi Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Pinokio”. Odwiedziliśmy placówkę, w której dzieci uczą się samodzielności. 

O wyzwaniach związanych z rozwojem ekonomii społecznej i niezwykłej inicjatywie Klunkrów Wielkopolskich rozmawiamy z Aleksandrą Andrzejewską, kierowniczką Działu włączenia społecznego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. O tym, że ekonomia społeczna ma różne oblicza przekonują też historie podopiecznych Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi. Dzięki unijnemu wsparciu zdobywają kwalifikacje, które pomagają im zdobyć pracę. A o tym, że rynek pracy potrzebuje dziś fachowców przekonać się można analizując najnowszy Barometr zawodów. Jak przydatne jest to narzędzie przekonują się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Szamotuł, gdzie przy wsparciu Funduszy Europejskich, przeprowadzono spektakularną rewitalizację miasta. Piszemy również o wsparciu dla placówek medycznych i uruchomionym Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, który zawiera tysiące informacji o regionie, zarówno tego, co mamy w przestrzeni, pod ziemią, jak i na ziemi.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco. 

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE