Reklama

Dotacje europejskie gotowe do wzięcia! Ruszają pierwsze konkursy

Opublikowano:
Autor:

Dotacje europejskie gotowe do wzięcia! Ruszają pierwsze konkursy - Zdjęcie główne

materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zobacz najnowsze wydanie biuletynu "Nasz Region", który porusza wiele istotnych kwestii dla naszego województwa.

Ponad 1,68 miliarda złotych rozdysponowanych zostanie w tegorocznych 31 naborach z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Będzie można pozyskać pieniądze m.in. na rozwój e-usług, kompleksowe projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochronę przyrody i zieloną infrastrukturę. Dotacje przeznaczone zostaną również na aktywizację społeczno-zawodową, usługi społeczne i edukację. 

W trybie niekonkurencyjnym na wsparcie liczyć będą mogły dwa kluczowe projekty edukacyjne - „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” i „Czas zawodowców – nowoczesne kształcenie w Wielkopolsce”. O dotychczasowych osiągnięciach cyfrowej szkoły rozmawiamy z Małgorzatą Jagiełłowicz – dyrektorem projektu i wicedyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. O czas zawodowców zapytaliśmy uczniów wielkopolskich szkół. O tym, co nam powiedzieli dowiesz się tu.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Fabryki Ekologów w Cerekwicy – szkoły, w której uczniowie rozwijają zainteresowania i działają na rzecz ochrony natury. Odwiedzamy też Politechnikę Poznańską, która realizuje innowacyjne projekty koncentrujące się m.in. na obserwacji kosmosu i obrazowaniu powierzchni Ziemi. O tym czy łatwo kobietom prowadzić własny biznes opowiadają Marta Owczarzak i Jennifer Ziarkowski-Schulz, które dzięki unijnemu wsparciu realizują swoje zawodowe marzenia. 

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco. 

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE