Głośniki czy słuchawki – co wybrać do gier?

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Głośniki czy słuchawki – co wybrać do gier? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Gry komputerowe to nie tylko poziomy pełne wyzwań i piękna grafika, ale także różnorodność dźwięków, które niejednokrotnie pozwalają lepiej się wczuć w to, co dzieje się na ekranie. Jednak co powinieneś wybrać do gier – słuchawki czy głośniki?

Zalety i wady głośników

Zanim zdecydujesz się zainwestować w jedno czy drugie rozwiązanie, dobrze jest spokojnie przeanalizować plusy i minusy każdej z nich. Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim są głośniki komputerowe, liczne propozycje możesz znaleźć np. na https://www.morele.net/kategoria/glosniki-komputerowe-6/, to do nich zalet należy zanurzenie w dźwięku.

Wystarczy, że w odpowiedni sposób rozstawisz je po pokoju, a zostaniesz otulony dźwiękiem, dzięki czemu łatwiej zanurzysz się w grze, mając wrażenie, że jesteś w samym środku akcji. Kolejną ich zaletą jest również fakt, że przy dłuższym użytkowaniu nie powodują dyskomfortu, ani bólu uszu i głowy, co może się pojawić, w przypadku korzystania ze słuchawek.

Takie rozwiązanie sprawdzi się również wówczas, gdy obok Ciebie znajdują się znajomi, którzy mają grać razem z Tobą np. w Fifę. Na słuchawkach dźwięk będzie słyszała tylko jedna osoba, dzięki głośnikom usłyszy go każdy. Wybierając model bezprzewodowy, nie musisz się martwić kablem, który mógłby nadmiernie ograniczać Twoje ruchy. Oczywiście takie rozwiązanie ma również swoje minusy, do których można zaliczyć m.in.: przeszkadzanie innym domownikom, czy konieczność wygospodarowania przestrzeni, w której mają być ustawione.

Co zyskujesz i tracisz, wybierając słuchawki?

Jeżeli wybierzesz któryś z modeli słuchawek gamingowych, np. dostępnych na: https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-gamingowe-466/,,,,,,,,0,,,,47665O671273/1/, musisz się liczyć z tym, że będą Cię one zamykały w dźwięku, a to oznacza, że możesz nie słyszeć tego, co mówią osoby znajdujące się obok. Jeśli grasz z przyjaciółmi, nie będą oni mogli słyszeć dźwięków gry, przez co może im się trudniej grać i nie będzie im to sprawiało tak dużej przyjemności.

Do minusów korzystania z takiego rozwiązania należy zaliczyć również wygodę. Może się okazać, że nawet najwygodniejsze słuchawki, po wielu godzinach, zaczną cisnąć w głowę i uszy, co może skończyć się ich bólem i nieprzyjemnymi doznaniami.

Z kolei zaletą słuchawek jest fakt, że nie zmuszasz postronnych osób do tego, aby były bombardowane dźwiękami z gry. Co więcej, w przypadku produkcji, w których wiele będzie zależało od tego, czy odpowiednio wcześnie usłyszysz kroki przeciwnika, słuchawki gamingowe, takie jak oferowane, chociażby na https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-gamingowe-466/,,,,,1934,,,0,,,,/1/, mogą sprawdzić się lepiej niż głośniki.

Mając słuchawki, możesz swobodnie grać w ulubione gry nawet wówczas, gdy jedziesz pociągiem, albo czekasz w poczekalni na wizytę u lekarza. No i nie zabierają miejsca na biurku czy półce, co będzie ważne, jeśli nie masz zbyt wiele wolnego miejsca, a chcesz się cieszyć dźwiękami z ulubionej gry.

Wybierz odpowiednią propozycję dla siebie

Zarówno słuchawki gamingowe, jak i głośniki, mają swoje wady i zalety. Dlatego warto na spokojnie rozważyć każdą z nich, aby podjąć odpowiednią decyzję. Jeśli nie chcesz się odcinać od otoczenia albo lubisz być otulony dźwiękiem z każdej strony, wybierz głośniki.

W przypadku braku miejsca albo częstego grania poza domem, lepszym rozwiązaniem mogą się okazać słuchawki. Co więcej, dzięki nim szybciej wychwycisz nawet najdrobniejszy szelest, który może oznaczać, że zbliża się do Ciebie wróg.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy