Reklama

Jak wybrać idealny dom drewniany? Istotne wskazówki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Jak wybrać idealny dom drewniany? Istotne wskazówki - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Jeśli marzysz o wyjątkowym, pięknym domu, to dom z drewna jest idealnym spełnieniem tych marzeń. Bez dwóch zdań budynek drewniany to magiczne miejsce: delikatny skandynawski design, piękne detale wewnętrzne i zewnętrzne wykonane z prawdziwego drewna oraz wystarczająco dużo miejsca dla Twojej rodziny i przyjaciół w zdrowej, komfortowej atmosferze.

Zatem nic dziwnego, że drewniane domki na zamówie nie są obecnie w modzie. Ludzie mają szansę na życie bliżej natury i rozkoszowanie się ciszą i spokojem. Zakup idealnego drewnianego domu jest dla wielu tylko marzeniem, ponieważ nie wiedzą, jak to zrobić. To dlatego, że przy zakupie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przyjrzyjmy się tym czynnikom jeden po drugim.

Rodzaje drewna

Przed wyborem domu drewnianego swoich marzeń jest wiele ważnych kwestii, które należy rozważnie przemyśleć. Jedną z nich jest wybór materiału na dom. Oczywiście, nie trzeba dodawać, że drewno powinno być najwyższej jakości. Oprócz tego, jest kilka rodzajów drewna, które idealnie nadają się jako materiał na domek drewniany. Oto rodzaje, które sprawdzą się najlepiej:

  • Dąb,
  • Cedr czerwony
  • Świerk,
  • Jedlica zielona,
  • Sosna,
  • Modrzew.
Wymienione gatunki drewna odznaczają się niezwykłą trwałością, wytrzymałością, stabilnością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dlatego są najlepszym wyborem na konstrukcje drewniane. 

Warunki pogodowe

Aby wybrać odpowiedni drewniany dom, należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe występujące w Twoim regionie. Domy drewniane to uniwersalne i ekologiczne budynki z naturalnym potencjałem izolacyjnym. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, wewnątrz domu zawsze utrzymany będzie komfort termiczny. Najlepiej jednak sprawdzić, czy Twoje miejsce zamieszkania nie jest narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie należy kupować drewnianego domku na obszarach o dużej wilgotności i częstych opadach deszczu. Może to w znacznym stopniu zniszczyć zewnętrzną część domu i doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.

Typy domów drewnianych

Istnieją trzy rodzaje konstrukcji domów drewnianych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Przed wyborem odpowiedniego dla siebie domu z drewna należy uważnie przyjrzeć się każdemu z nich, aby dopasować budynek do swoich potrzeb. Do wspomnianych rodzajów należą: 

  • Domy drewniane z bali
Domy z bali są zbudowane z grubych kłód. Bale są doskonałym regulatorem temperatury i wilgotności wewnątrz budynku.

  • Domy drewniane mobilne
Te domy drewniane często są porównywane z przyczepami kempingowymi, ponieważ cała konstrukcja znajduje się na platformie z kołami. 

  • Domy drewniane szkieletowe
Ten rodzaj domu opiera się na szkielecie z belek, które są łączone za pomocą gwoździ. Natomiast przestrzenie między belkami są wypełniane warstwą izolacyjną.

Liczba osób

Na wybór najlepszej opcji domu drewnianego ma również wpływ liczba osób, które będą w nim mieszkać. To ważne, ponieważ łatwiej będzie Ci zidentyfikować odpowiedni rozmiar budynku, liczbę pokoi, etc. Jeśli masz liczną rodzinę, to warto zaopatrzyć się w duży drewniany dom. Jeśli, jednak nie planujesz mieć dzieci, to kompaktowy, ale atrakcyjny domek jest doskonałym wyborem. Wybierz model drewnianego domu i porównaj jego wielkość z całkowitą liczbą członków rodziny tak, aby odpowiadał Twoim wymaganiom.

Biorąc pod uwagę każdy z tych czynników, z pewnością znajdziesz idealny budynek dla siebie i Twojej rodziny. Ważne jest również, aby nie zapominać o takich czynnikach jak koszt materiałów. Przemyśl dokładniej swój budżet i wybierz dom, który będzie odpowiedni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE