Jaki zastosowanie w naprawach samochodów mają bity, szczypce, oraz szlifierki oscylacyjne?

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Jaki zastosowanie w naprawach samochodów mają bity, szczypce, oraz szlifierki oscylacyjne? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie z pozoru nietypowe narzędzia mogą być przydatne w naprawie, czy też modyfikacji waszego samochodu? To pytanie stosunkowo często zadają sobie osoby, które z jednej strony są fanami motoryzacji, z drugiej zaś lubią majsterkowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele napraw przy użyciu odpowiedniego sprzętu jesteśmy w stanie sami wykonać. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, jakie zastosowanie w naszym garażu mogą mieć bity, szczypce, oraz szlifierki oscylacyjne.

Kiedy warto sięgnąć po bity?

Jeżeli chodzi o bity dostępne, chociażby tutaj https://www.castorama.pl/narzedzia-i-sprzet/elektronarzedzia/wiertla-i-bity/bity-do-wkretarek.cat, ich głównym zastosowaniem, jest odkręcanie, oraz przykręcanie różnego rodzaju śrub mocujących poszczególne podzespoły samochodu, lub też motocyklu. W przypadku różnego rodzaju napraw przeprowadzanych zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych, jak i przydomowych garażach, zastosowanie mają przede wszystkim dwa typy bitów, a mianowicie:

  • Udarowe. Są one przeznaczone do montowania na różnego rodzaju elektronarzędziach, takich jak na przykład klucze udarowe.
  • Nasadkowe. Stosuje się je w narzędziach ręcznych, takich jak chociażby,  grzechotki, czy też specjalne śrubokręty.
Bity udarowe zazwyczaj wykorzystuje się części, które do wymiany wymagają dużej siły, na przykład w celu ich solidnego zamontowania. Z kolei ręczne stosuje się w przypadku delikatniejszych części, lub gdy w trakcie montażu mamy ograniczoną ilość miejsca.

Czy szczypce są przydatne w naprawach auta?

Jak najbardziej tak, i wbrew pozorom ich zastosowanie może być dosyć szerokie. Jednym z nich niewątpliwie jest montaż różnego rodzaju przewodów, wykonanych na przykład z tworzywa sztucznego. Często bowiem zdarza się, że kupiony przez nas przewód, jest zbyt długi, a co za tym idzie, wymaga on skrócenia. Doskonale nadadzą się do tego zadania szczypce ukośne, dostępne pod tym adresem https://www.castorama.pl/narzedzia-i-sprzet/narzedzia-reczne/szczypce-i-obcegi.cat, które pozwalają na precyzyjne przycięcie danego przewodu. Między innymi z tych właśnie powodów, stosuje się je również przy montażu wiązek kabli samochodowych. Szczypce mogą być również przydatne w odkręcaniu różnego rodzaju mocowań. W tym celu najlepszym rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru danego mocowania, szczypce przegubowe. Pozwalają one bowiem uzyskanie mocnego oraz stabilnego chwytu, potrzebnego do odkręcenia, lub przykręcenia danego mocowania, przy jednocześnie minimalnym ryzyku jego uszkodzenia.

Przydomowe naprawy blacharsko-lakiernicze

A co w przypadku, gdy w trakcie kontroli naszego samochodu zauważymy ubytki lakieru, i zechcemy je odpowiednio zabezpieczyć, przed na przykład wystąpieniem korozji? W takim przypadku, jeżeli zależy nam na uzyskaniu trwałego, a jednocześnie eleganckiego efektu, należy w pierwszej kolejności oczyścić powierzchnię z resztek starych powłok lakierniczych. W tym celu wykorzystuje się szlifierki oscylacyjne wyposażone w tarcze papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Możecie je znaleźć, chociażby tutaj https://www.castorama.pl/narzedzia-i-sprzet/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki/szlifierki-oscylacyjne.cat. Rozwiązanie to cieszy się sporą popularnością z przede wszystkim dwóch powodów, a mianowicie:

  • Kosztów. Naprawy lakiernicze często zaczynają się od kilkuset złotych wzwyż. Podobnie jest w przypadku, gdy zechcemy oczyścić daną powierzchnię przy pomocy piaskarki.
  • Szybkości działania. Przy użyciu tarcz polerskich o odpowiednich gradacjach w ciągu kilku chwil, jesteśmy w stanie całkowicie oczyścić powierzchnię metalu ze stary powłok lakierniczych.
Nie zaleca się jednak ich stosowania do polerowania lakieru, czy też szpachli samochodowej, gdyż przez powoduje ona powstawanie zarysowań, które pogarszają ogólne wrażenia estetyczne. Co równie ważne, na rynku dostępne są również modele akumulatorowe, które są szczególnie przydatne, gdy nie mamy garażu, lub gdy nie jest on podłączony do sieci energetycznej. 

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy