Reklama

Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie informuje o trwającym naborze wniosków na realizację Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie informuje o trwającym naborze wniosków na realizację Krajowego Funduszu Szkoleniowego. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie informuje o trwającym naborze wniosków na realizację Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Termin naboru WNIOSKÓW  trwa do 26 lutego 2021 r. lub do wyczerpania środków.

Pleszew. Nabór wniosków do Powiatowego Urzędu Pracy

Wnioski należy składać w formie pisemnej w siedzibie Urzędu, parter, Punkt obsługi klienta (wrzucić do urny) lub drogą elektroniczną, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Decyduje data wpływu wniosku.

Wniosek oraz zasady dostępne są na stronie:

https://pleszew.praca.gov.pl/-/6748111-krajowy-fundusz-szkoleniowy-2021-nabor-wnioskow

Bliższe informacje pod numerem telefonu 62 74 27 425 wew. 266. 
UWAGA!
Wnioski należy złożyć co najmniej 21 dni przed terminem rozpoczęcia kształcenia ustawicznego. Wnioski, których kształcenie będzie rozpoczynało się wcześniej nie będą podlegały rozpatrzeniu.
Kształcenie w ramach KFS musi zostać zakończone do 30 listopada 2021 r. (nie dotyczy studiów podyplomowych).
Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie będzie finansował w 2021 r. koszty kształcenia maksymalnie w kwocie 5.000,00 zł na osobę, co oznacza, że wartość szkolenia nie może przekroczyć 5.000,00 zł na osobę, w przypadku mikroprzedsiębiorcy (100 % finansowania) a przypadku pozostałych pracodawców 6.250,00 na osobę (80 % dofinansowania).
Ustala się limit otrzymania finansowania kształcenia ustawicznego w 2021 r. ze środków Ministra (pula podstawowa) przypadający na jednego Pracodawcę w wysokości do 30.000,00 zł.

Pleszew. Nabór wniosków do Powiatowego Urzędu Pracy

Przy rozpatrywaniu wniosków Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie będzie brał pod uwagę:
1. Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami Ministra na dany rok.

UWAGA ! Aby skorzystać ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego musi zostać spełniony co najmniej jeden z priorytetów Ministra
2. Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.
3. Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych  na rynku.
4. Posiadane przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego.
5. W przypadku kursów – posiadane przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego.
6. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS.
7. Możliwość finansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1409 z późn. zm.).
8. Uzasadnienie celowości kształcenia ustawicznego z KFS.
9. Kolejność wpływu Wniosków nie będzie uwzględniania przy ocenie wniosków.
Pleszew. Nabór wniosków do Powiatowego Urzędu Pracy
PRIORYTETY MINISTRA RODZINY, PRACY I TECHNOLOGII WYDATKOWANIA KFS W ROKU 2021:
Priorytet I: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek obostrzeń zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, musiały ograniczyć swoją działalność.
Priorytet II: Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników służb medycznych, pracowników służb socjalnych, psychologów, terapeutów, pracowników domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, prywatnych domów opieki oraz innych placówek dla seniorów/osób chorych/niepełnosprawnych, które bezpośrednio pracują z osobami chorymi na COVID-19 lub osobami z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby.
Priorytet III: Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.

Priorytet IV: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
Priorytet V: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.
Priorytet VI: Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych.
Priorytet VII: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa ukończenia szkoły lub świadectwa dojrzałości.
Priorytet VIII: Wsparcie realizacji szkoleń dla instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy