76. PZLA Mistrzostwa Polski U’20

Autor: | Zdjęcie: Patrycja Kruchowska-Wojcieszak

76. PZLA Mistrzostwa Polski U’20 - Zdjęcie główne

Mikołaj Janik i Olga Czajka | foto Patrycja Kruchowska-Wojcieszak

Sport Dwoje podopiecznych Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak wystartowało w Radomiu w 76. PZLA Mistrzostwach Polski U’20.

Mikołaj Janik wystartował w finale biegu na 3000 metrów, ale konkurencji nie ukończył ze względu na kontuzję. Wcześniej, na bieżni w Piasecznie, reprezentant Stali Pleszew wywalczył w Systemie Sportu Młodzieżowego cztery punkty, zajmując w biegu na 5000 metrów jedenaste miejsce.

W Radomiu więcej szczęścia miała wychowanka Stali Pleszew, Olga Czajka, która reprezentowała barwy MKL-u Jarocin. Licealistka ze „Staszka” pobiła w biegu na 100 metrów rekord życiowy (12,43), dający jej w eliminacjach trzynaste miejsce. Tym samym awansowała do finału B, w którym – pomimo lekko niekorzystnego wiatru - znów ustanowiła „życiówkę” (12,41). Ten wynik dał jej trzecie miejsce, a w skali całych mistrzostw – jedenaste. W biegu na 200 metrów uzyskała w eliminacjach trzynasty czas (25,75 – gorszy od tegorocznego rekordu życiowego o 0,27) i ponownie awansowała do finału B. W nim była czwarta (25,73) i ostatecznie została sklasyfikowana na dwunastej pozycji.

Olga pobiegła też w sztafecie 4X400m i wraz z jarocińskimi koleżankami wywalczyła lokatę tuż za podium.