8th Central Poland Open Grand Prix Karate [ZDJĘCIA]

Sport Hala Sportowa w Pleszewie gości czołowych w kraju zawodników zrzeszonych w Polskiej Unii Karate, a także uczestników z zagranicy. Za nami pierwszy dzień zawodów 8th Central Poland Open Grand Prix Karate.

Do turnieju zgłoszonych zostało 659. karateków, reprezentujących 88 drużyn, nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Słowacji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Izraela, Anglii, Australii i Algierii. Pierwszego dnia zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate sięgnęli po osiem medali.

Magdalena Godlewska dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. W kumite U’21 kobiet do 68 kg zwyciężyła 8:0 Martynę Knapik (Szkoła Karate Shotokan Bushido), 5:0 Katarzynę Kosiak (Inowrocławski Klub Sportowy Karate) i w finale 1:0 Lolitę Kostrytsię (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Shotokan). W kumite seniorek do 68 kg stoczyła dwie zwycięskie walki: po raz drugi pokonała Katarzynę Kosiak, tym razem 8:0 i w finale powtórnie wygrała Lolitą Kostrytsią (2:0).

Michał Florczak (kumite U’21 mężczyzn do 84 kg) pokonał kolejno 8:0 Dominika Walę (Szkoła Karate Shotokan Bushido), przez wskazanie sędziów Wojciecha Nowaka (Shotokan Krapkowice), 5:1 Huberta Jarockiego (Klub Sportowy Olimp) oraz w finale 6:0 Ramana Davidousky (Klub Sportowy Morote) i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Dobry przykład dał młodzieży trener Bartłomiej Sołtysiak, który w kumite mężczyzn powyżej 84 kg pokonał 5:0 Macieja Dolatę (Klub Sportowy Bushido-City), w pólfinale zwyciężył 2:0 Jakuba Dyndę (Harasuto Karate Klub), a w finale wygrał 1:0 z Michałem Bankowskim (Klub Sportowy Olimp).

Po brązowe medale sięgnęli Wojciech Pestka (kumite U’21 mężczyzn powyżej 84kg i w kumite mężczyzn +84 kg), Julia Grzelak (kumite juniorek do 48 kg) oraz Paweł Spychalski (kumite mężczyzn do 84 kg).