A-klasowa kolejka dla przyjezdnych

A-klasowa kolejka dla przyjezdnych - Zdjęcie główne

We wszystkich pojedynkach kaliskiej A-klasy z udziałem naszych zespołów górą byli przyjezdni. Dzięki temu Prosna Chocz-Kwileń i LKS II Gołuchów wygrali po raz drugi w tym sezonie.

Rezerwy LKS-u Gołuchów pokonały w Nowym Karolewie RKS Radliczyce aż 7:1 i zostały liderami rozgrywek. Po godzinie gry po dwa gole mieli na swoim koncie bracia Adrian i Szymon Hajdasz. Gospodarze odpowiedzieli z rzutu karnego, ale później dwie bramki strzelił Maciej Marcinkowski, a jedną Patryk Stasiecki.

Gladiatorzy przespali pierwsze dziesięć minut meczu i na dobrą sprawę mogli przegrywać w derbowym starciu z Czarnymi nawet 0:3. Skończyło się na jednym golu, którego po składnej akcji i podaniu od Remigiusza Prusaka zdobył już w 3’ Damian Baran.

Żaki podjęły walkę, ale nie sprostały dobrze grającemu Gromowi z Goliny. Golinianie wypracowali sobie sporo bramkowych okazji, z których wykorzystali dwie. Jedną z bramek zdobył były piłkarz LKS-u Gołuchów, Jakub Szymkowiak.

Prosna Chocz-Kwileń zasłużenie wywiozła z Kalisza trzy punkty, choć do przerwy przegrywała z KS Kościelną Wieś 0:1. Gola „do szatni” zdobył bowiem Tomasz Wewiór. Po przerwie podopieczni Adriana Popławskiego zdobyli pod rząd 5 bramek - Mateusz Rybarczyk - 3, Kamil Adamkiewicz i Hubert Strzykała. Wynik na 2:5 ustalił w końcówce Patryk Kryszak.

W galerii - zdjęcia z meczu Żaków Taczanów z Gromem Golina.