ARTBUD IV LIGA. Wyjazdowe zwycięstwo LKS-u Gołuchów

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

ARTBUD IV LIGA. Wyjazdowe zwycięstwo LKS-u Gołuchów - Zdjęcie główne

LKS odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie | foto Piotr Hain

Sport LKS Gołuchów pnie się w górę ligowej tabeli. W minioną sobotę odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo, tym razem pokonując Polonię Marcinki Kępno.

- Wyszliśmy na ten mecz skoncentrowani. Pierwsze dziesięć minut było koncertowe. Graliśmy szybko piłką, zdobywaliśmy przestrzeń, szukaliśmy swojej gry od skrzydła, to co realizujemy na treningach, ale środkowi obrońcy przerywali nam te sytuacje, Za mało oddawaliśmy strzałów – opowiedział o pierwszej połowie trener Maciej Dolata.

Ta część gry zakończyła się remisem 1:1. Wojciech Drygas uderzył w zamieszaniu podbramkowym, piłka odbiła się od pleców Patryka Kieliby, zmyliła Tomasza Szymkowiaka i wpadła do siatki. W 45. minucie po rzucie rożnym, wykonanym przez Grzegorza Kusia, zrobiło się spore zamieszanie na przedpolu kępińskiej bramki. Skorzystał z tego Konrad Chojnacki i doprowadził do wyrównania.

Zwycięskie bramki LKS zdobył w końcowych fragmentach meczu. Znów dał o sobie znać Krystian Benuszak, który zabawił się z obrońcami i zdobył siódmego gola w sezonie, a 110. w historii swoich czwarto ligowych występów. Wynik meczu ustalił Patryk Kieliba, który otrzymał prostopadłe podanie od Marcina Szymkowiaka.

– Po drugim golu kępnianie rzucili się do odrabiania strat. Tomek Szymkowiak miał co w bramce robić, wyłapywał piłki po uderzeniach rywali. Gol Patryka Kieliby zamknął mecz. Duże brawa dla chłopaków, że po raz kolejny walczyli do samego końca – podsumował Maciej Dolata.

POLONIA MARCINKI KĘPNO – LKS GOŁUCHÓW 1:3 (1:1)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Stempień Ż, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek (33’ Marcin Szymkowiak), Dawid Guźniczak, Szymon Sobkowiak (60’ Adrian Hajdasz), Patryk Kieliba, Dawid Krzyżaniak Ż (65’ Jakub Skowroński), Konrad Chojnacki (85’ Filip Olszewski), Krystian Benuszak Ż (80’ Maciej Marcinkowski)