B-klasowe derby dla Lasu

B-klasowe derby dla Lasu - Zdjęcie główne

Dwie drużyny z pleszewskiego powiatu zgłosiły się do udziału w rozgrywkach B-klasy. Już w pierwszej kolejce doszło do bezpośredniego, derbowego starcia. Lepszy był kuczkowski Las, który pokonał drugą drużynę Stali Pleszew 4:2.

Zespół Wojciecha Kwiecińskiego zdobył dwa pierwsze gole. Najpierw Piotr Maciejewski wykorzystał błąd pleszewskiego bramkarza, Dawida Sassa, a nieco później Krzysztof Konieczny ulokował piłkę z rzutu wolnego idealnie w „okienku” pleszewskiej bramki. Stalowcy jeszcze przed przerwą odrobili straty. Samuel Minoga wbił kontaktowego gola płaskim uderzeniem z około 20 metrów, a do remisu doprowadził z rzutu wolnego Michał Siuda. Drugą połowę lepiej zaczęli pleszewianie, ale w bramce Lasu doskonałe zawody rozgrywał Grzegorz Witucki. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Po jednym z kontrataków Dominik Foterek kopnął w krótki róg i kuczkowianie znów byli na prowadzeniu. Wynik meczu ustalił Karol Jachowicz, wykorzystując kolejny błędzie pleszewskiej defensywy. Derby dla Lasu!