Bartosz Stephan najlepszy

Bartosz Stephan najlepszy - Zdjęcie główne

Cztery turnieje złożyły się na całość rywalizacji w XIII Lidze Taekwondo Wesołek. Uczestnicy, reprezentujący 32 kluby i sekcje taekwondo rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych oraz w kyorugi w Kórniku, Pleszewie i Jarocinie. Finał przeprowadzony został w minioną sobotę w Śremie. Triumfatorem klasyfikacji generalnej wśród młodzików został reprezentant UKS TKD Pleszew, Bartosz Stephan, który w całym cyklu uzbierał 88 punktów. Jego klubowa koleżanka, Nicola Kaczmarek, zajęła drugie miejsce (80 punktów). Rywalizowało w tej kategorii 121 uczestników. Dawid Bartoszek nie przystąpił do ostatnich zawodów i w rezultacie spadł na trzecią pozycję w gronie 85 juniorów (47 punktów). Najwięcej osób, bo aż 268, sklasyfikowano w grupie dzieci do 10 lat. Spośród zawodników z pleszewskiego powiatu najwyższe, 12. miejsce zajął Szymon Richter (UKS TKD Pleszew, 43 punkty). Lokaty w drugiej dziesiątce wywalczyło też troje zawodników z Gizałek: Antonina Dajczak (13.; 42 punkty), Dawid Rybarczyk (15; 36 punktów) i Igor Rybarczyk (16.; 34 punkty). Szczegóły, w tym wykaz wszystkich medalistów w Śremie oraz klasyfikacje indywidualne i zespołowe - we wtorkowym wydaniu "Życia Pleszewa". (ph)