Burza, przerwany mecz i 20 minut przestoju [ZDJĘCIA]

Sport Stal i Barycz Janków Przygodzki po raz ostatni mierzyły się w klasie okręgowej w sezonie 2017/2018. Wówczas dwukrotnie lepsi byli piłkarze z powiatu ostrowskiego, wygrywając 1:0 i 2:1. Tym razem padł remis, choć stalowcy nie wykorzystali szansy na zgarnięcie pełnej puli.

Pojedynek świetnie ułożył się dla graczy Tobiasza Wojcieszaka. Bartłomiej Bąkowski otrzymał prostopadłe podanie od Tomasza Zawady, ograł bramkarza Patryka Jaśkiewicza i skierował piłkę do bramki. Później inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, ale klarownych sytuacji sobie nie wypracowali. Pleszewianie wyprowadzali kontrataki i dwukrotnie byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Mikołaj Potarzycki minimalnie chybił, a uderzenie Arkadiusza Poczty Patryk Jaśkiewicz wybronił nogą.

Niestety, początek drugiej polowy był słaby w wykonaniu stalowców, którzy grali niedokładnie i byli wolniejsi od swoich rywali. Kosztowało to ich utratę dwóch goli. Najpierw nie do obrony uderzył Arkadiusz Piasecki, a kilka minut później Tobiasz Bizan podwyższył z rzutu karnego na 2:1. Sytuację na boisku odmienił gol na 2:2. Mikołaj Potarzycki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mikołaja Adamka i głową wpakował piłkę do bramki.

Odtąd piłka rozgrywana była na połowie Baryczy, mnożyły się sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Mikołaj Potarzycki wycelował w słupek, miejscowy golkiper wybronił dwa silne uderzenia Mikołaja Adamka, a gdy został już ograny przez Tomasza Zawadę, to na linii bramkowej wyrósł Michał Zagórski. Dobra gra Stali zbiegła się z rzęsistymi opadami deszczu, a burza spowodowała, że sędzina Paulina Kaźmierczak na dziesięć minut przerwała zawody.

– Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy wyraźnie przespaliśmy, byliśmy nieobecni na boisku. Po bramce na 2:2 w chłopakach wróciła wiara, zaczęli walczyć i szukać tej zwycięskiej bramki. Zabrakło trochę szczęścia. Jest niedosyt, ale remis szanujemy – powiedział po meczu trener Tobiasz Wojcieszak.

BARYCZ JANKÓW PRZYGODZKI – STAL PLESZEW 2:2 (0:1)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Tobiasz Krowiacz Ż (62’ Michał Bursztynowicz), Patryk Zacharczuk, Dawid Majchrzak Ż, Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek , Bartosz Mazurek (70’ Marcin Mielcarek), Szymon Rudziński, Arkadiusz Poczta (62’ Paweł Królik), Tomasz Zawada, Bartłomiej Bąkowski

0:1 – Bartłomiej Bąkowski (16’)

1:1 – Arkadiusz Piasecki (55’)

2:1 – Tobiasz Bizan (62’ z karnego)

2:2 – Mikołaj Potarzycki (73’ głową)