Czarni zatrzymani w Pleszewie. Niewykorzystane sytuacje się zemściły

SportDobrzyccy Czarni wygrali dotąd dziewięć z dziesięciu rozegranych spotkań. Dziesiątej wygranej nie było. Zatrzymały ich rezerwy pleszewskiej Stali.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 18 minuty. Stalowa obrona wzmocniona została zawodnikami pierwszej drużyny, ale nie przeszkodziło to Czarnym w zawiązaniu pięknej, bramkowej akcji. Remigiusz Prusak uruchomił prostopadłym podaniem Kacpra Maciejewskiego, a dobrzycki młodzieżowiec nie zmarnował sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Stali, Jackiem Koniecznym. Niemal natychmiast mógł wyrównać Krzysztof Ruciński, który wymanewrował Patryka Antczaka, jednak z ostrego kąta wycelował w słupek. Nieco później napastnik Stali już się nie pomylił, skorzystał z prostopadłego podania od Łukasza Jareckiego i kopnął piłkę obok wybiegającego Tomasza Antczaka. Do przerwy 1:1, choć umiejętności obu bramkarzy sprawdzili jeszcze silnymi strzałami Piotr Ulka i Adam Popławski.

Po przerwie lepszy zespół stanowili przyjezdni. Już trzy minuty po wznowieniu Remigiusz Prusak skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego Krystiana Młynarczyka i głową skierował piłkę do siatki. Stalowcy próbowali doprowadzić do wyrównania, ale odbijali się od dobrze funkcjonującego muru obronnego dobrzyczan. Ci z kolei wykreowali sobie kilka bramkowych sytuacji, jednak skuteczność nie była ich mocną stroną. Jacek Konieczny w pięknym stylu wybronił uderzenia Gracjana Kowalskiego i Michała Frąszczaka, z Michałem Frąszczakiem wygrał też w sytuacji „jeden na jeden”. Kto jednak wie, czy piłki meczowej nie zmarnował Kornel Maciejewski, który chybił, mając przed sobą jedynie bramkarza. Niewykorzystane sytuacje zemściły się. W doliczonym czasie Albert Wasielewski popisał się pięknym, krosowym podaniem do Arkadiusza Poczty, który wbiegł w pole karne i uderzył obok Tomasza Antczaka. Derby na remis.

- Czarni byli lepsi, ale nam los wynagrodził to, co zabrał w poprzednich meczach, kiedy kreowaliśmy sobie sporo sytuacji, a punktów nie zdobywaliśmy – przyznał po meczu Wojciech Kuznowicz, grający trener Stali II.

STAL II PLESZEW – CZARNI DOBRZYCA 2:2 (1:1)

SKŁADY

Stal II Pleszew: Jacek Konieczny, Kacper Czajka, Alan Kurek Ż (79’ Michał Sowiński), Wojciech Kuznowicz, Patryk Zacharczuk (25’ Dawid Szymczak), Maciej Kałużny (46’ Arkadiusz Poczta), Krzysztof Konieczny (46’ Kacper Morawski), Kacper Kusza (58’ Jeremi Wabiński), Łukasz Jarecki Ż (72’ Albert Wasielewski), Adam Popławski (72’ Dariusz Maćkowiak), Krzysztof Ruciński Ż

Czarni Dobrzyca: Tomasz Antczak, Igor Masłowski, Hubert Matyjasik, Jacek Wasielewski, Patryk Antczak Ż, Kacper Maciejewski Ż (85’ Jakub Grabarek), Piotr Ulka (82’ Mateusz Maniak), Krystian Młynarczyk Ż, Jakub Baranowski (66’ Gracjan Kowalski), Piotr Wlekliński (78’ Kornel Maciejewski), Remigiusz Prusak (54’ Michał Frąszczak)

0:1 – Kacper Maciejewski (18’)

1:1 – Krzysztof Ruciński (30’)

1:2 – Remigiusz Prusak (48’ głową)

2:2 – Arkadiusz Poczta (91’)