Defensywa rywali nie pękła

Sport Piłkarzom Stali Pleszew nie udało się skruszyć muru defensywnego Odolanovii pomimo gry w przewadze przez ostatnie pół godziny meczu. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Stalowcy już w pierwszej połowie mieli optyczną przewagę, ale grali zbyt nerwowo i zabrakło im precyzji pod bramką przeciwnika. Jedyny celny strzał w tej części meczu oddał Mikołaj Potarzycki. Adrian Szubert odbił piłkę na korner. Tymczasem w 15’ to przyjezdni cieszyli się ze zdobyczy bramkowej. Mateusz Prokop skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego Dawida Zawady i z bliska pokonał Mateusza Jaworskiego.

Od 64’ rywalom przyszło grać w dziesięciu. Mateusz Goliński sfaulował wbiegającego w pole karne Marcela Karolaka, za co ukarany został przez arbitra czerwoną kartką. Trzy minuty później Jacek Włoch podyktował rzut karny za faul na Alanie Kurku. Adam Wojciechowski perfekcyjne wykonał „jedenastkę”, doprowadzając do remisu.

Stalowcy nie poszli jednak za ciosem i pomimo sporej optycznej przewagi nie znaleźli sposobu na skruszenie defensywy Odolanovii. Niewiele natomiast zabrakło, by to ekipa trenera Leszka Pełczyńskiego cieszyła się z pełnej puli. Na szczęście Mateusz Jaworski sparował piłkę na korner po dobrym uderzeniu Kamila Czołnika.

W sobotę pleszewianie zagrają w Grabowie nad Prosną z liderującym Pelikanem.

STAL PLESZEW – ODOLANOVIA ODOLANÓW 1:1 (0:1)

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Alan Kurek (83’ Kacper Banaszak), Mikołaj Potarzycki (83’ Arkadiusz Poczta), Mikołaj Adamek, Patryk Zacharczuk (46’ Szymon Kozłowski), Adam Wojciechowski, Krzysztof Czabański, Kacper Morawski (59’ Paweł Królik), Marcel Karolak, Kacper Czajka (46’ Tobiasz Krowiacz), Bartłomiej Bąkowski (46’ Krzysztof Ruciński)

Bramki 0:1 – Mateusz Prokop (15’) 1:1 – Adam Wojciechowski (67’ z karnego)