Derby w cieniu dramatu

Derby w cieniu dramatu - Zdjęcie główne

Piłkarskie święto, jakim są powiatowe derby, zakłócił osobisty dramat Tobiasza Barana. Mijała 68’ gry, gdy zawodnik Czarnych poślizgnął się pechowo na mokrej piłce i upadając, doznał otwartego złamania nogi. Mecz został wstrzymany. Wezwano karetkę i dopiero po pół godzinie od feralnego zdarzenia arbiter wznowił zawody. Czarni Dobrzyca ostatecznie pokonali 4:1 Żaki Taczanów, a zwycięstwo zadedykowali swojemu koledze, który jeszcze w pierwszej połowie strzelił gola. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Janusz Maryniak, Konrad Matyjasik i Adam Staszewski, a także Adam Włodarczyk. Szczegóły we wtorkowym wydaniu "Życia Pleszewa". (ph)