Deszczowe zwycięstwo Stali

Sport Piłkarze Stali odnieśli skromne, ale zasłużone zwycięstwo. W meczu o mistrzostwo Red Box klasy okręgowej pokonali 1:0 LKS Jankowy 1968.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando stalowców, którzy z optycznej przewagi wykreowali sobie kilka niezłych sytuacji bramkowych. Wykorzystali tylko jedną z nich. Akcję zainicjował Tomasz Zawada, Patryk Szulczyński oddał silny strzał, bramkarz Piotr Ochnio odbił piłkę, ale był bezradny wobec dobitki Bartłomieja Bąkowskiego.

Po przerwie mecz się wyrównał, a gry nie ułatwiał padający mecz. Śliska piłka mogła spłatać figle i zespół trenera Przemysława Zająca próbował wykorzystać ten fakt uderzeniami z dystansu. Dawid Sass był jednak bardzo czujny i wybronił uderzenia Beniamina Trzepacza i Piotra Stempina. Stalowcy mieli lepszą sytuację na podwyższenie wyniku i zamknięcie meczu. Zapewne tak by się stało, gdyby Mikołaj Adamek po idealnym podaniu od Szymona Rudzińskiego czysto trafił w piłkę.

W 81’ Tobiasz Krowiacz ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Przyjezdni zwietrzyli szansę na doprowadzenie do wyrównania, zaatakowali z podwójną energią, jednak pleszewska defensywa nie dała się zaskoczyć. Zawodnicy Stali odnieśli zatem drugą z rzędu wygraną.

– Szkoda, że w pierwszej połowie nie udało się strzelić drugiej, czy nawet trzeciej bramki, bo sytuacje były. W drugiej połowie drużyna z Jankowych mocniej się przeciwstawiła, zaczął się mecz szarpany, nieprzyjemny dla widowiska. Najważniejsze, że udało się wygrać. Cieszymy się z trzech punktów – powiedział po meczu Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

Za tydzień stalowców czeka dużo trudniejsza przeprawa. Zagrają bowiem w Grębaninie z liderem rozgrywek.

STAL PLESZEW – LKS JANKOWY 1:0 (1:0)

SKŁAD

Stal Pleszew: Dawid Sass, Dawid Majchrzak Ż, Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek, Szymon Kozłowski, Łukasz Jańczak, Szymon Rudziński (88’ Tobiasz Grabowski), Tomasz Zawada (90’ Kacper Czajka), Tobiasz Krowiacz ŻŻC (81’), Patryk Szulczyński (72' Arkadiusz Poczta), Bartłomiej Bąkowski (61’ Bartosz Mazurek)