Dobry start kolarzy Stali w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych

Dobry start kolarzy Stali w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

Sport Reprezentanci pleszewskiej Stali z dobrym skutkiem wystartowali w Raszkowie w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym.

Ponad 500 zawodników z całego kraju stanęło w dniach 29-30 czerwca na starcie krajowych mistrzostw. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów pleszewskiej szkółki kolarskiej. Stal reprezentowało ogółem siedem osób.

Mistrzostwa rozpoczęła jazda indywidualna na czas. W „czasówce” najlepiej powiodło się Wojciechowi Boreckiemu (SP 2 Pleszew), który w stawce 82. kolarzy z klas VII zajął 24. miejsce. Karolina Korzeniewska (SP Broniszewice) była w gronie szóstoklasistek 21., w rywalizacji piątoklasistów Jakub Biernat był 32., Maciej Czajka – 41., Alan Grochecki (wszyscy z SP Czermin)– 44., a Kajetan Osuch (SP 2 Pleszew) – 62. Pawła Biskupskiego (SP Czermin) sklasyfikowano wśród szóstoklasistów na 61. pozycji.

Wczoraj przeprowadzony został wyścig ze startu wspólnego. Jakub Biernat wywalczył w grupie kolarzy z klas piątych szesnastą lokatę, Maciej Czajka zajął 29. miejsce, a Kajetan Osuch i Alan Grochecki finiszowali obok siebie na pozycjach 44. i 45. Karolina Korzeniewska zajęła wśród szóstoklasistek z całego kraju piętnastą lokatę. W grupie kolarzy z klas VI pleszewski klub reprezentował Paweł Biskupski. Walczył dzielnie, niestety, nie dojechał do mety. Popis dał za to Wojciech Borecki, rywalizujący w grupie siódmoklasistów. Wojtek od początku jechał w czołówce, atakował, próbował rwać peleton, uniknął też kraksy, do jakiej doszło na ostatnich metrach i ostatecznie zajął dziesiątą pozycję. 32-kilometrowy dystans przejechał w czasie 55:19,18, tracąc do zwycięzcy, jarocinianina Jakuba Grygla, dziesięć sekund.

- Jako trener jestem bardzo zadowolony. Jestem dumny z całej drużyny i z każdego z osobna. Jeszcze nie tak dawno byliśmy postrzegani na tym wyścigu jako amatorzy, a teraz liczymy się w Polsce i nasze pleszewskie barwy zaczynają budzić szacunek. Z okazji tych mistrzostw chciałbym jak zwykle podziękować rodzicom zawodników, bo bez nich ta sekcja by nie istniała. Ogromne dzięki również dla pana burmistrza, który w tym roku mocno wsparł naszą sekcję i pomógł nam się rozwinąć – powiedział Mateusz Stasiak, trener kolarzy Stali Pleszew.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piknik strzelecki