Dobry występ Piotra Kuczyńskiego w mistrzostwach kraju

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Dobry występ Piotra Kuczyńskiego w mistrzostwach kraju - Zdjęcie główne

Piotr Kuczyński ukoronował występem w mistrzostwach Polski świetny sezon | foto Piotr Hain

Sport Piotr Kuczyński uczestniczył w minioną sobotę w Mistrzostwach Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Jak się spisał przy stołach w Sępólnie Krajeńskim?

Reprezentant Żaków Taczanów, startujący do zawodów z numerem 42 rankingu młodzików, rozpoczął od zwycięstwa 3:1 nad notowanym o dwadzieścia pozycji wyżej Danielem Sadowskim (UKS Lis Sierakowice). W drugiej rundzie zmierzył się z turniejową „dziesiątką”, Davidem Lepichem (LZS Żywocice). Rywal zwyciężył 3:1 i naszemu zawodnikowi przyszło rywalizować o miejsca 17-24. Pojedynek z Patrykiem Wójcikiem (LUKS Chełmno) był bardzo zacięty i toczył się na pełnym dystansie pięciu setów. Górą był ostatecznie rywal Piotra, który wygrał 3:2. Uczeń pleszewskiej „Dwójki” sklasyfikowany został zatem w przedziale miejsce 25-32.

W grze deblowej Piotr Kuczyński wystąpił wspólnie ze swoim kolegą z Tajfuna Ostrów Wlkp., Tymonem Kokotem. W pierwszej rundzie taczanowsko-ostrowski duet zwyciężył 3:0 Jakuba Gozdala i Olafa Cyrankiewicza (Lewart Lubartów/Politechnika Lublin), drogę do ćwierćfinału zamknęła mu para Adam Stachowiak/Karol Kaczmarczyk (AZS UWM Olsztyn/KS Podwawelski Kraków). Tym samym Tymon i Piotr sklasyfikowani zostali na miejscach 9-16.

Podopieczny trenerów Marka Biernata i Jacka Maciejewskiego jeszcze przed rokiem występował w gronie żaków. Przejście do starszej rocznikowo grupy młodzików okazało się bardzo płynne i okraszone zostało licznymi sukcesami. Przypomnijmy, że reprezentant UKS-u Żaki Taczanów w sezonie 2023/2024 dwukrotnie zwyciężał w Grand Prix Wielkopolski Młodzików, kwalifikując się do Grand Prix Polski. Jest aktualnym wicemistrzem Wielkopolski młodzików i brązowym medalistą mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczył dwa brązowe medale – w singlu i w deblu, zdobywając w Systemie Sportu Młodzieżowego 4,5 punktu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Puchar Konstytucji