Dwa medale i dwa punkty

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Dziewięcioosobowa reprezentacja pleszewskiej Stali wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkoatletyce. Ich występ w Poznaniu zaowocował dwoma medalami, dwoma punktami w Systemie Sportu Młodzieżowego i sporą liczbą rekordów życiowych.

Na podium stanęli nasi chodziarze. Franciszek Pawłowski zajął na 5000 metrów pierwsze miejsce (29:50, 84), a Igor Śliwa pobił rekord życiowy (36:44,40) i był trzeci. Obaj zdobyli medale, ale nie wywalczyli punktów, bo w tej konkurencji przyznaje się je dopiero na poziomie mistrzostw Polski. Zawody odbędą się w dniach 24-25 września w Lublinie.

Punkty zdobyła za to Nikola Niewiada, która w skoku w dal była dziesiąta (4,62m), a w biegu na 300 metrów - jedenasta (46,16). Bliscy punktowych zdobyczy byli oszczepnicy: Emilia Kaczmarek (19,19m) oraz Konrad Staszak (31,40). Oboje zajęli dwunaste miejsca. Stal ponadto reprezentowały Kinga Okoniewska-Milicz, Martyna Karolak i Milena Sierżant (w biegu na 1000 metrów) oraz Matylda Rauhut (w biegu na 2000 metrów).

– Na zawody pojechała młoda ekipa, bo poza Frankiem i Nikolą, którzy są z nami już trzeci sezon, reszta zaczyna przygodę. Mimo braku punktów, które ja uważam, że nie są najważniejsze, zebrali spore doświadczenie. Mam nadzieję, że zaowocuje ono w późniejszym czasie. Znaczna większość pobiła rekordy życiowe i dała z siebie wszystko. Jestem bardzo dumna z całego zespołu i cieszę się, że jest ich coraz więcej – powiedziała trenerka Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.