Emocje na własne życzenie [ZDJĘCIA]

Sport Piłkarze LKS-u Gołuchów zafundowali sobie i kibicom emocje do końcowego gwizdka sędziego, choć mecz z Victorią Września mogli zamknąć już w pierwszej połowie.

Po niespełna pół godzinie gry gołuchowianie zwyciężali 2:0. Patryk Kieliba wykonywał rzut rożny, a Jakub Groszkowski naciskany przez Michała Grześka skierował piłkę do własnej bramki. Drugi gol był zasługą Pawła Stempnia. Piłkę wychodzącą na aut bramkowy próbował blokować Klaudiusz Marecki. Gołuchowski obrońca był jednak sprytniejszy i zdołał odegrać futbolówkę do wbiegającego w pole karne Konrada Chojnackiego. Ten okazji nie zmarnował i silnym strzałem podwyższył na 2:0.

Gołuchowianie mogli i powinni wygrywać wyżej. Jeszcze przy stanie 0:0 Marcin Szymkowiak przelobował bramkarza przyjezdnych, Tobiasza Nowickiego, ale piłkę tuż przed linią bramkową wybił Klaudiusz Marecki. Nieco później na 3:0 powinien podwyższyć Konrad Chojnacki. Po ładnej akcji Marcina Wandzla nie zdołał jednak zmieścić futbolówki w świetle bramki. Nie strzelili gołuchowianie, to strzelili wrześnianie.

Zaczęło się od straty piłki w środku pola spowodowanej niedokładnym podaniem Adriana Hajdasza. Żaden z obrońców nie przerwał kontrataku i Arkadiusz Wolniewicz ładnym strzałem zdobył kontaktowego gola.

W drugiej połowie gracze LKS-u musieli drżeć o korzystny rezultat, przede wszystkim zabezpieczając dostęp do własnej bramki. Było nieco nerwowo, na szczęście gracze trenera Tomasza Krzyżkowiaka nie wykreowali sobie ani jednej sytuacji bramkowej. Tymczasem miejscowi byli bliscy podwyższenia na 3:1. Tobiasz Nowicki uporał się z „główką” Marcina Wandzla, a także strzałem z dystansu Krystiana Benuszaka.

Gole nie padły i ukraiński arbiter Dmytro Kryvushkin odgwizdał koniec niezłego widowiska przy stanie 2:1. LKS odniósł trzynastą wygraną w sezonie i umocnił się w tabeli na szóstym miejscu. Po czternaste, miejmy nadzieję, zwycięstwo wyjedzie w sobotę do Konina.

LKS GOŁUCHÓW – VICTORIA WRZEŚNIA 2:1 (2:1)

LKS Gołuchów: Kamil Ślusarek, Patryk Kieliba, Marcin Wandzel, Filip Morkowski, Paweł Stempień, Dawid Guźniczak, Michał Grzesiek, Marcin Szymkowiak (69’ Jakub Szymkowiak), Adrian Hajdasz (61’ Szymon Sobkowiak Ż), Maciej Marcinkowski (61’ Krystian Benuszak), Konrad Chojnacki (82’ Patryk Kubczyk)