Finał nie dla Stali Pleszew [ZDJĘCIA]

Sport Pleszewska Stal nie zagra w finale Pucharu Polski strefy kaliskiej. W półfinałowym meczu, przeprowadzonym dzisiaj w Jaraczewie, uległa miejscowemu GKS-owi aż 0:5.

Pierwszy gol padł już w 10’.Kamil Stefaniak przymierzył z linii pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Stalowcy próbowali odrobić straty i mieli ku temu okazję, jednak Bartłomiej Bąkowski przestrzelił z pięciu metrów, mając przed sobą pustą bramkę.

Krótko po przerwie Kamil Stefaniak podwyższył na 2:0 i pleszewianie, by mieć szansę na odrobienie strat, musieli się otworzyć. To była woda na młyn dla zawodników GKS-u, którzy zyskali możliwość wyprowadzania kontrataków. Dariusz Małecki zmarnował sytuację „sam na sam” z Dawidem Sassem, ale Mateusz Nowak podobnej próby już nie zmarnował. Ten sam zawodnik w przeciągu sześciu minut mógł mieć na koncie hat-tricka. Skończyło się dubletem, bo wykorzystał jedną z dwóch kolejnych okazji.

Stal dobił Piotr Walczak, pokonując Dawida Sassa uderzeniem z narożnika pola karnego. Pleszewianie walczyli do końca i bliski zdobycia honorowej bramki był Mikołaj Potarzycki, który ostatecznie nieudanie lobował Norberta Szymczaka.

W finale GKS Jaraczewo zagra z Jarotą II Jarocin/Witaszyce, która w drugim półfinale wygrała na wyjeździe z KP Słupia 3:2.

GKS JARACZEWO – STAL PLESZEW 5:0 (1:0)

SKŁAD

Stal Pleszew: Dawid Sass, Dawid Majchrzak, Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek, Szymon Kozłowski (60’ Bartosz Mazurek), Łukasz Jańczak (55’ Kacper Czajka), Adam Wojciechowski, Tomasz Zawada, Tobiasz Krowiacz (77’ Paweł Królik), Patryk Szulczyński (77’ Krzysztof Ruciński), Bartłomiej Bąkowski (77’ Arkadiusz Poczta)

1:0 – Kamil Stefaniak (10’)

2:0 – Kamil Stefaniak (48’)

3:0 – Mateusz Nowak (70’)

4:0 – Mateusz Nowak (76’)

5:0 – Piotr Walczak (81’)