Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej

SportFinałowe zawody na Karczemce ukoronowały zmagania młodzieży w Szkolnej Lidze Strzeleckiej.

W ostatnim starcie najlepszą była Wiktoria Kmiecik (Gilza III), która w strzelaniu z karabinu sportowego uzyskała wynik 168 punktów. Dwie kolejne lokaty przypadły uczennicom z Marszewa – Nikoli Gutowskiej i Weronice Kasprzyk (po 166 punktów). Aleksander Łomnicki (NLO I Pleszew) zwyciężył w gronie chłopaków (168), wyprzedzając o dwa punkty Jakuba Fajkę (ZS CKR Marszew III) oraz o sześć Łukasza Chytrowskiego ((Gilza II).

Finałowe zawody nie przyniosły przetasowań na trzech czołowych miejscach klasyfikacji generalnej. Na całość złożyło się siedem startów. Mistrzami zostali Julia Frankowska (Gilza I) oraz reprezentant ZST w Pleszewie, Krzysztof Troczyński. Zespołowo triumfowała drużyna Gilzy I, reprezentowana przez siostry Frankowskie.

Trzy najlepsze drużyny uhonorowane zostały pucharami, podobnie, jak najlepsze trójki w klasyfikacji indywidualnej. Czołowe szóstki zawodników udekorowane zostały medalami. Trofea ufundowane zostały przez RO LOK w Pleszewie. Starostwo powiatowe przekazało z kolei nagrody rzeczowe. Głównym organizatorem ligi z ramienia pleszewskiej LOK był Grzegorz Uciechowski.