Gołuchów "rozstrzelał" Kościelną Wieś

Gołuchów "rozstrzelał" Kościelną Wieś - Zdjęcie główne

Pierwsze w historii A-klasowe derby gminy Gołuchów zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem ekipy Marcina Żółtka.

LKS przystępował do starcia z lokalnym rywalem podbudowany wygraną w Okręgowym Pucharze Polski. W czwartek gołuchowianie po dwóch trafieniach Adriana Hajdasza pokonali 2:0 LZS Cielcza. Z ekipą Andrzeja Śniaka też sobie poradzili, wygrywając aż 5:0. Po 24 minutach gry przyjezdni byli praktycznie na łopatkach, bo przegrywali już 0:3. Dwa pierwsze gole zdobył Patryk Kubczyk, a na 3:0 podwyższył Adrian Hajdasz, który wykorzystał zgranie głową przez Piotra Kapałkę. Gola na 4:0 strzelił w drugiej połowie głową Rafał Górny, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Stasieckiego i niepewną interwencję bramkarza KS. Gołuchowianie zakończyli strzelanie na 10 minut przed pływem regulaminowego czasu gry. Artur Cieciórski uruchomił prostopadłym podaniem Adriana Hajdasza, ten przegrał rywalizację „sam na sam” z Sebastianem Kurzajem, ale poprawił nadbiegający Patryk Stasiecki. Rywale mieli swoje okazje, jednak Kamil Melka udanie interweniował, wygrywając m.in. w sytuacjach „jeden na jeden” z Patrykiem Kryszakiem i Tomaszem Wewiórem.