Gołuchowianie w wojewódzkim finale!

Gołuchowianie w wojewódzkim finale! - Zdjęcie główne

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Gimnazjum w Gołuchowie w rejonowym finale XV „Gimnazjady” w piłce nożnej, przeprowadzonym dzisiaj na „Orliku” w Kaliszu. Gołuchowianie przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. W inauguracyjnym pojedynku ulegli 3:4 rywalom z Kraszewic. Po następnym spotkaniu odżyły nadzieje, bo wygrali 3:1 z gospodarzem zawodów, Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. Pojawiła się szansa na awans do finałowego pojedynku. Warunkiem koniecznym było pokonanie gimnazjalistów z Koźmina Wlkp. różnicą dwóch goli. Do przerwy zgodnie z tytułem książki Adama Bahdaja było 0:1. W drugiej połowie podopieczni Jarosława Ślusarza wbili trzy bramki i wykonali zamierzony plan w stu procentach! Mecz o pierwsze miejsce był ich popisem - ograli 3:0 Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp. W rezultacie awansowali do wielkopolskiego finału, który odbędzie się za dwa tygodnie. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone. (ph)